Sandomierz: duże zainteresowanie akcją „Podziel się dobrocią”

2021-12-22 20:02
Akcja Podziel się dobrocią
Autor: Diecezja Sandomierska

Dzieci i młodzież bardzo chętni włączyli się w dobroczynną akcję „Podziel się dobrocią”. Polegała na przygotowaniu i wysłaniu bożonarodzeniowych kartek z życzeniami dla rówieśników oraz osób starszych oraz samotnych.

W ramach akcji najmłodsi rozesłali do rówieśników 150 listów. Natomiast młodzi wysłali 83 kartki, których adresatami były osoby starsze i samotne. Idea akcji jest prosta- młodzi ludzie sami przygotowują kartki z życzeniami, ale kupują je w sklepie. Dzieci wzajemnie wysyłały sobie życzenia, a trochę starsi kierowali kilka słów do tych najbardziej potrzebujących- samotnych i chorych, osób, których cierpienie i często podeszły wiek ograniczają do funkcjonowania tylko w swoim domu.

Nie jesteśmy w stanie sobie wyobrazić, jak ten gest dobroci wpłynie na odbiorców, ale wierzymy, że stanie się czytelnym znakiem Bożej obecności działającej przez drugiego człowieka. Czyniąc tak niewiele, można uczynić bardzo dużo – podkreślił ks. Jan Kania, diecezjalny duszpasterz dzieci i młodzieży.

Pierwsza edycja akcji wystartowała w 2020 r. Zorganizował ją Referat Duszpasterstwa Dzieci i Młodzieży Diecezji Sandomierskiej. Już wtedy cieszyła się dużym zainteresowaniem. Wtedy przygotowano i rozesłano blisko 80 listów.

Źródło:ekai