Spotkanie Młodzieży w ramach działań Rady Konferencji Episkopatów Europy: Kiedy się odbędzie?

2022-10-18 14:28
Spotkanie Młodzieży w ramach działań Rady Konferencji Episkopatów Europy: Kiedy się odbędzie?
Autor: episkopat.pl Spotkanie Młodzieży w ramach działań Rady Konferencji Episkopatów Europy: Kiedy się odbędzie?

Spotkanie Młodzieży w ramach działań Rady Konferencji Episkopatów Europy

Na spotkanie pod hasłem „Wstań! Chrystus Cię woła. Młodzi u Jana Pawła II”, przybędzie do Krakowa reprezentacja większości krajów europejskich, aby dyskutować o przyszłości młodzieży na Starym Kontynencie, jak również by zmierzyć się z obecnymi problemami i wyzwaniami, szczególnie w sytuacji wojny w Ukrainie i kryzysu, jaki wywołała. Udział w spotkaniu potwierdziło 19 biskupów, 160 młodych oraz 30 kapłanów reprezentujących 29 krajów.

Czytaj także: Dzieci z wielu krajów na świecie, chwycą jutro za różaniec

Wydarzenie wpisuje się w uroczystości odpustowe, ale także w sympozjum poświęcone młodzieży, które organizowane jest w Krakowie w ramach działań Rady Konferencji Episkopatów Europy. Sympozjum otworzy abp Gintaras Grušas, przewodniczący CCEE, oraz abp Marek Jędraszewski, przewodniczący ad interim Komisji ds. Młodzieży CCEE.

Spotkanie Młodzieży w ramach działań Rady Konferencji Episkopatów Europy: Kiedy się odbędzie?

Oficjalne otwarcie spotkania młodzieży będzie miało miejsce 20 października br. o godz. 16.30 w Sali konferencyjnej przy Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie na Białych Morzach. Kulminacyjnym punktem spotkania będzie Msza św. w dzień wspomnienia Świętego Patrona 22 października br. o godz. 16.30 w Sanktuarium św. Jana Pawła II pod przewodnictwem abp. Marka Jędraszewskiego, metropolity krakowskiego. Msza św. będzie transmitowana na antenie TVP3 Kraków.

Ponieważ to właśnie papież Polak zainicjował Światowe Dni Młodzieży, przy tej okazji odbędzie się kolejny etap diecezjalnego przygotowania do przyszłorocznego spotkania w Lizbonie.

diecezja.pl / BP KEP