„Szlachetna Paczka” od Prymasa i pracowników kurii

2021-12-13 21:08
Prymas Polski o Wszystkich Świętych i Dniu Zadusznym
Autor: brak danych

W miniony weekend w całej Polsce odbył się finał „Szlachetnej Paczki”. Do rodzin i osób starszych trafiły paczki i prezenty przygotowane w ramach tegorocznej akcji. Była wśród nich także paczka przygotowana wspólnie przez Prymasa Polski, siostry franciszkanki i pracowników gnieźnieńskiej kurii.

Paczka pojechała do rodziny z powiatu gnieźnieńskiego. Znalazła się w niej m.in. pralka, środki czystości, słodycze, kosmetyki, przybory szkolne, żywność i na specjalne życzenie sztaluga i farby oraz klocki lego. Siostry franciszkanki, które koordynowały przygotowanie i pakowanie paczki włożyły do niej również opłatek i świąteczne życzenia.

Wiemy, że paczka trafiła już do Rodziny. Wolontariusz, który ją zawiózł, bardzo szybko wrócił z podziękowaniami i pysznymi cukierkami, którymi teraz każdy się może poczęstować. To wielka radość dawać radość. Ten weekend był dla nas nie tylko weekendem radości i cudów, ale także wielu wzruszeń - mówi s. Mirona Turzyńska z biura Prymasa Polski.

W przygotowanie paczki jak co roku włączyli się nie tylko domownicy i najbliżsi współpracownicy abp. Wojciecha Polaka, ale także pracownicy gnieźnieńskiej Kurii Metropolitalnej.

Kto nie zdążył włączyć się w tegoroczną akcję, wciąż może pomóc. Na stronie „Szlachetnej Paczki” można wpłacić datek lub objąć pomocą finansową konkretne dziecko.

Źródło: KAI