Trwa I Kongres bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Jak przekazać jego nauki młodzieży?

2022-09-16 15:31
 I Kongres bł. ks. Jerzego Popiełuszki
Autor: episkopat.pl I Kongres bł. ks. Jerzego Popiełuszki

W dniach 16-17 września odbywa się I Kongres bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Jego głównym celem jest popularyzacja nauczań Popiełuszki wśród młodzieży i osób przed czterdziestką. Zaplanowano dwie główne debaty. Szczegóły w dalszej części artykułu.

I Kongresu bł. ks. Jerzego Popiełuszki

W dniu 14 września 2022 r. obchodziliśmy 75. rocznicę urodzin bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Data ta była inspiracją dla współczesnych czcicieli legendarnego Kapłana Solidarności do zorganizowania 16 i 17 września br. w Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze – I Kongresu bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Kongres będzie wydarzeniem rozpoczynającym tegoroczną Jubileuszową 40. Pielgrzymkę Ludzi Pracy na Jasną Górę.

Celem Kongresu jest popularyzacja nauczania bł. ks. Jerzego Popiełuszki głównie wśród młodzieży oraz osób do 40 roku życia. Tak aby kolejne pokolenia, miały świadomość, że Katolik to ktoś, którego codzienność upływa w perspektywie wieczności.

Podczas dwóch dni Kongresu odbędą się 2 główne debaty i 12 paneli tematycznych w Bastionie św. Barbary i w Kaplicy Różańcowej na Jasnej Górze. Tytuł każdej debaty tego wydarzenia jest myślą bł. ks. Jerzego Popiełuszki.

W charakterze uczestników debat i moderatorów uczestniczyć będzie ponad 70 osób. Wśród nich będą Kapłani zasłużeni dla Solidarności, świadkowie życia i działalności duszpasterskiej Księdza Jerzego, historycy, dziennikarze, ale nade wszystko osoby o różnych wrażliwościach reprezentujące wiele środowisk. Osoby te posiadając bardzo inspirujące doświadczenia osobiste i zawodowe będzie dzieliło się swoimi refleksjami, co do zaproponowanych myśli bł. ks. Jerzego. Kongres zakończy podpisanie Karty Kongresu bł. ks. Jerzego.

Szczegółowe informacje dotyczące programu zawarte są na stronie —> www.xjerzy.pl

Wydarzenie jest stale omadlane przez kilka wspólnot Sióstr Klauzurowych.