Trwa Tydzień Laudato Si 2023

2023-05-24 13:10 Justyna Bieniek
Laudato Si
Autor: BP KEP

Tydzień Laudato si’ to inicjatywa watykańskiej Dykasterii ds. Integralnego Rozwoju Człowieka. Upamiętnia opublikowanie encykliki Laudato si’ papieża Franciszka, a przede wszystkim zaproszenie do wcielenia jej przesłania w życie wiernych oraz wspólnot parafialnych.

W tym roku można włączyć się w Tydzień Laudato si’ w Polsce poprzez:

Przygotowaną modlitwę wraz z lekturą fragmentu encykliki papieża Franciszka;Udział w inicjatywie “Zadbajmy o przydrożne kapliczki”, w ramach programu Zielone Parafie. Jest to zachęta do kultywowania zwyczaju odprawiania nabożeństw przy krzyżach i kapliczkach jako znaku świadectwa i wiary, a także do troski o piękno i przyrodę przydrożnych miejsc modlitwy;Wysłanie zdjęć przydrożnych krzyży i kapliczek na konkurs fotograficzny;Dołączenie parafii do programu Zielonych Parafii objętego patronatem Konferencji Episkopatu Polski, w ramach którego w praktyczny sposób realizujemy Nauczanie Kościoła o ekologii integralnej. Udział w programie jest całkowicie dobrowolny i darmowy.Wszelkie informacje dotyczące Tygodnia Laudato si’ i powyższej inicjatywy, a także tekst modlitwy i plakaty do pobrania znajdują się na w sekcji Materiały na stronie.

Za animację tego wydarzenia w Polsce, które objęte jest patronatem Konferencji Episkopatu Polski, odpowiedzialny jest Światowy Ruch Katolików na Rzecz Środowiska (LSM Polska), współpracujący z Zespołem „Laudato si” w ramach Rady KEP ds. Społecznych.

Źródło: zieloneparafie.pl / BP KEP