Trwają akredytacje na uroczystość beatyfikacji Rodziny Ulmów

2023-07-28 7:17
Ulmowie
Autor: BP KEP

Do 21 sierpnia można się akredytować na uroczystość beatyfikacji Rodziny Ulmów, która odbędzie się 10 września w Markowej, w archidiecezji przemyskiej. Proces akredytacji na obsługę prasową tego wydarzenia prowadzi Biuro Prasowe Episkopatu.

W piątek 14 lipca Biuro Prasowe KEP uruchomiło akredytacje na obsługę prasową beatyfikacji Rodziny Ulmów. Mszy, 10 września w Markowej przewodniczyć będzie kard. Marcello Semeraro, prefekt Dykasterii Spraw Kanonizacyjnych.

Dla pracowników mediów zostaną przygotowane Centrum Prasowe oraz specjalne miejsca na terenie celebry. W Centrum do dyspozycji dziennikarzy będą: recepcja, sala prasowa z transmisją obrazu i dźwięku z uroczystości wraz z tłumaczeniem na język angielski i włoski, dostęp do Internetu (bezprzewodowego i LAN), materiały prasowe, przekąski i napoje. Planowane są briefingi związane z uroczystością.

Wejście do Centrum odbywać się będzie na podstawie akredytacji. Formularz można pobrać na stronie episkopatu. Po wypełnieniu i podpisaniu należy go zeskanować i przesłać na adres: media_ulmowie@episkopat.pl. Do formularza należy dołączyć aktualne zdjęcie legitymacyjne oraz skan legitymacji prasowej ważnej w dniu beatyfikacji. Przyjmowanie wniosków potrwa do 21 sierpnia.

Akredytacja nie upoważnia do wejścia do strefy ołtarza i strefy VIP. Nie będzie możliwości dojazdu samochodem na miejsce uroczystości. Dla dziennikarzy zostanie przygotowany specjalny parking, z którego zostaną oni przewiezieni busem do Centrum Prasowego. Wjazd możliwy tylko po uzyskaniu przepustki dla konkretnego samochodu. Dane auta należy wpisać w formularzu akredytacyjnym.

Odbiór akredytacji będzie możliwy w jednym z trzech miejsc, które należy zaznaczyć w formularzu.

Biuro Akredytacji dostępne jest od poniedziałku do piątku w godzinach 9-16: tel. 604 904 487, e-mail: media_ulmowie@episkopat.pl.

Źródło: BP KEP