Ukraina: Alive Festval - projekt, który niesie nadzieję

2022-08-14 15:51 Justyna Bieniek
Ukraina
Autor: Caritas Diecezji Zielonogórsko- Gorzowskiej

Seria koncertów ewangelizacyjnych w różnych miejscach Ukrainy to inicjatywa dominikanów. Realizują ją w ramach drugiej już edycji Alive Festivalu. Chodzi o niesienie orędzia chrześcijańskiej nadziei, w kraju ogarniętym wojną.

Festiwal muzyczny Alive po raz pierwszy odbył się w 2021 we Lwowie. W tym roku jest kontynuowany, ale w zmienionej formie. Muzycy różnych konfesji: katolicy obu obrządków, prawosławni i protestanci, których jednoczy wspólny muzyczny projekt Lux Mundi, pragną w najbliższym czasie przemierzyć różne zakątki Ukrainy: Mówi koordynator projektu, dominikanin o. Wojciech Gomułka: „Wczoraj pierwszy koncert odbył się we Lwowie. Dzisiaj jesteśmy w Iwano-Frankiwsku. W kolejnych dniach będziemy w Chmielnickim i w Winnicy. Zakończymy wszystko w Fastowie. Ale jeszcze wcześniej pojedziemy do Borodnianki, gdzie chcemy się spotkać z ludźmi, którzy ucierpieli na skutek wojny.

To, co chcemy przynieść, to nadzieja, którą mamy w Panu Jezusie. Tylko w Nim mamy nadzieję, że to wszystko co się dzieje, może przynieść dobre owoce, jeśli my otworzymy się na Jego miłość”. W trakcie koncertów zbierane są także datki, które mają być konkretnym gestem solidarności z mieszkańcami zniszczonej przez rosyjskich okupantów Borodianki.

Źródło:ekai