Ulicami Krakowa przeszła Akademicka Droga Światła

2022-05-12 15:33
Akademicka Droga Światła w Krakowie 2022
Autor: Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej

Kolejny już raz na krakowskich ulicach pojawiła się Akademicka Droga Światła, zorganizowana przez tamtejsze duszpasterstwa akademickie. Przewodniczył jej bp Robert Chrząszcz.

Droga Światła to nabożeństwo, w którym wierni podejmują refleksję w ramach czternastu stacji prezentujących spotkania Zmartwychwstałego Jezusa z uczniami. Akademicka Droga Światła rozpoczęła się 11 maja o 20:30 na Wawelu, a następnie pod przewodnictwem bp. Roberta Chrząszcza przeszła bulwarami wiślanymi na Skałkę. W nabożeństwie wzięli udział studenci, członkowie duszpasterstw akademickich, siostry zakonne, klerycy, bracia zakonni i wierni świeccy.

Na zakończenie o. Paweł Szylak podziękował zebranym za uczestnictwo w Akademickiej Drodze Światła. – Dziękuję wam, że ta procesja była pełna śpiewu, światła i radości – powiedział.

Do podziękowań dołączył bp Robert Chrząszcz, wyrażając wdzięczność za rozważania, które napisał ks. Krzysztof Porosło. – Nie oświetla nas światło pochodni, lecz światło Chrystusa – Duch Święty – stwierdził. Dodał również, że Akademicka Droga Światła to wyraz wiary w Chrystusa, który zmartwychwstał i oświetla życie ludzi. Na zakończenie udzielił pasterskiego błogosławieństwa.

Źródło: Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej