USA: wyruszyli na łodziach z najświętszym sakramentem

2022-08-17 12:38
Pielgrzymka na  wodzie
Autor: twitter.com/CatholicNewsSvc

W Stanach Zjednoczonych odbywa się jedna z najbardziej niezwykłych pielgrzymek na świecie. Jej uczestnicy płyną łodziami i adorują Najświętszy Sakrament. To na pamiątkę wydarzenia sprzed ponad 250 lat.

Sierpień to miesiąc pielgrzymek - pieszych, rowerowych i samochodowych. W USA odbywa się jednak pielgrzymka, a może bardziej procesja, której na próżno szukać w innych częściach świata. Do jej transportu służą łodzie, a na jednej z nich przewożony jest Najświętszy Sakrament.

Jak informuje portal catholicnews.com, nietypowa procesja nosi nazwę Fête-Dieu du Têche i odbywa się 15 sierpnia w diecezji Lafayette w Luizjanie. Wydarzenie rozpoczyna się od mszy świętej, po której procesja z Najświętszym Sakramentem oraz figurami – Maryi i św. Józefa, udaje się do pobliskiej przystani. Tam monstrancja z Ciałem Pańskim umieszczana jest na jednej z łodzi, a figury - na kolejnych.

Łodzie wypływają z przystani i poruszają się wzdłuż kanału Bayou Teche w kierunku St. Martinville. Pobliscy mieszkańcy przychodzą na brzeg i adorują Najświętszy Sakrament, gdy przepływa w pobliżu ich domu, a uczestnicy procesji schodzą z łodzi, modlą się różańcem i odwiedzają lokalne kościoły.

Źródło:catholicnews.com