W drogę wyruszą 16 sierpnia. Kieleccy rowerzyści przygotowują się do pielgrzymki

2023-08-02 7:43
Biała podlaska rowerowa stolica polski
Autor: Michał Litwiniuk Facebook

11. Rowerowa Pielgrzymka Diecezji Kieleckiej rusza na szlak 16 sierpnia, trzy dni później dotrze na Jasną Gorę. Zapisy trwają tylko do 30 lipca, liczba miejsc jest ograniczona. "Z tej wyprawy wraca się lepszym, bogatszym duchowo" - podkreśla jeden z uczestników.

„Ta wyjątkowa podróż duchowa będzie prowadzić nas z Kielc przez Wiślicę aż do tronu naszej Matki w Częstochowie” – zachęcają na stronie internetowej organizatorzy. Dyrektorem pielgrzymki jest ks. Tomasz Biskup. Ta wyruszy pod hasłem „Z Maryją wierzę w Kościół Chrystusowy”.

W pielgrzymce rowerowej brałem udział trzy razy, była przerwa spowodowana kontuzją, ale wybiorę się w tym roku. Mam intencję związaną z moim synem. Z tej wyprawy wraca się lepszym, bogatszym duchowo – mówi KAI Jakub. Pielgrzymi będą podzieleni na 21 grup po 20 osób w każdej. Nie są ułożone według parafii, miejscowości, itd. – uczestnik może sobie wybrać dowolną grupę. Powstała osobna strona internetowa, na której można dokonywać zapisów: zapisy.pielgrzymkarowerowa.pl

Trasa wiedzie przez Kielce, Wiślicę na Jasną Górę. Po drodze nawiedzane są kościoły i sanktuaria. Dojeżdżając do częstochowskiego szczytu, kieleccy rowerzyści pozdrowią Matkę Bożą dzwonkami rowerowymi.

„Będziemy mieli okazję przeżyć niezapomniane chwile modlitwy, refleksji i spotkania z innymi pielgrzymami. Wyruszymy z Kielc, przenosząc nasze serca pełne wiary i nadziei, odkrywając piękno polskiego krajobrazu i kontemplując Boskie dzieła (…). Wspólnie będziemy uczestniczyć we Mszach świętych, nabożeństwach i adoracjach, umacniając naszą więź z Bogiem i Kościołem” – zachęcają na stronie internetowej organizatorzy.

Źródło:ekai