W Kaliszu otwarto wystawę „Rzecz o Izraelu”

2021-12-02 18:21
Wystawa Rzecz o Izraelu
Autor: kalisz.pl

Wystawa składa się z 20 plansz pokazujących wspólne punkty łączące narody polski i izraelski. Wystawę przygotował Departament Kultury Ambasady Izraela w Polsce. W uroczystym otwarciu wziął udział biskup kaliski Damian Bryl.

Prezydent Kalisza Krystian Kinastowski i biskup kaliski Damian Bryl, wspólnie z chargé d'affaires ambasady Izraela w Polsce Tal Ben Ari Yaalon, uroczyście otworzyli wystawę „Rzecz o Izraelu”, którą można obejrzeć na kaliskim rynku. Ukazuje wiele punktów łączących oba kraje. Kontynuujemy i tworzymy dialog – mówił prezydent Kalisza.

Wierzę że Miasto Kalisz i pan prezydent zainicjują kolejne projekty, które zbliżą nasze narody, pozwolą zbudować nowe mosty i sprawią, że Żydzi na powrót poczują się w Kaliszu mile widziani – zaznaczyła szefowa misji dyplomatycznej Izraela w Polsce.

W spotkaniu wzięli też udział: biskup kaliski Damian Bryl, przedstawiciele Gminy Wyznaniowej Żydowskiej w Poznaniu, a także kościoła prawosławnego, ewangelicko-augsburskiego oraz pozostałych kościołów działających na terenie Kalisza.

Obecni byli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 im. Konstytucji 3 Maja w Kaliszu, którzy w ramach projektu „Szkoła dialogu”, ogłoszonego przez fundację Forum Dialogu, odkrywają ślady społeczności żydowskiej w Kaliszu, ucząc się jednocześnie tolerancji wobec wszystkich mniejszości.

Ekspozycję złożoną z 20 plansz zaprezentowano po raz pierwszy dzięki współpracy Ambasady Izraela w Polsce oraz Miasta Kalisza. Ekspozycja będzie dostępna do 7 grudnia.

Źródło: kalisz.pl