W Sandomierzu rozpoczęła się nowenna w intencji powołań kapłańskich

2022-03-04 11:13
kapłan
Autor: www.wp.pl koloratka

Dziewięciodniową nowennę za kapłanów oraz w intencji nowych powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych rozpoczął bp Krzysztof Nitkiewicz 3 marca w kościele Wyższego Seminarium Duchownego w Sandomierzu. W bazylice katedralnej zostało przywrócone codzienne nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia, które z powodu pandemii było przez pewien czas zawieszone.

Biskup sandomierski modlił się o nowe i liczne powołania kapłańskie wraz z księżmi profesorami i przełożonymi seminaryjnymi, księżmi z okolicznych parafii, klerykami i świeckimi w kościele seminaryjnym św. Michała Archanioła.

Przed wystawionym Najświętszym Sakramentem została odmówiona litania i modlitwa do św. Andrzeja Boboli, a następnie modlitwa brewiarzowa – kompleta. Na zakończenie wspólnej modlitwy ordynariusz udzielił wszystkim zgromadzonym błogosławieństwa.

Dziewięciodniowa nowenna za kapłanów i w intencji powołań kapłańskich zakończy się 11 marca – w przededniu 400. rocznicy święceń kapłańskich św. Andrzeja Boboli, patrona Polski.

Bp Krzysztof Nitkiewicz razem z kapłanami z sandomierskiego Wyższego Seminarium Duchownego, klerykami i wiernymi odmówił Koronkę do Bożego Miłosierdzia w intencji pokoju na Ukrainie.

W sandomierskiej bazylice katedralnej zostało przywrócone przez ordynariusza nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia, wprowadzone w 2009 roku. Z powodu pandemii jego odprawianie było przez pewien czas zawieszone. Nabożeństwo będzie kontynuowane każdego dnia o godz. 15 w kaplicy mansjonarskiej.

Źródło: KAI