Wadowice: w Muzeum Dom Rodzinny Jana Pawła II rusza interaktywna gra

2022-01-14 17:00 Justyna Bieniek
Gra Muzealna
Autor: Muzeum Dom Rodzinny Jana Pawła II

Gra startuje 18 stycznia w Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach. Aby wziąć w niej udział, wystarczy pobrać bezpłatną aplikację i dostępną w kasie biletowej kartę zadań. Zagadki i zadania do wypełnienia pomogą rozwiązać główne hasło.

Taka forma zwiedzania będzie atrakcyjna dla najmłodszych i pozwoli im, także poprzez zabawę, poznać osobę Karola Wojtyły – Jana Pawła II. Gra trafi do oferty stałej muzeum – zapowiada Magdalena Maślona z papieskiego muzeum.

W grze będzie można wziąć udział w ramach zakupionego biletu. Wystarczy pobrać ze sklepu Google Play lub AppStore bezpłatną aplikację pn. „Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II" i wybrać odpowiednią ścieżkę zwiedzania. Rozwiązując zadania na otrzymanej karcie oraz zgodnie z informacjami w aplikacji, dzieci razem z rodzicami będą miały możliwość rozszyfrowania głównego hasła, a jednocześnie poznania Patrona muzeum. Do korzystania z aplikacji konieczne będą słuchawki.

Opracowana ścieżka zwiedzania zawiera nie tylko instrukcje potrzebne do zdobycia hasła w grze, ale także najważniejsze informacje o eksponatach. Jest przede wszystkim opowieścią o życiu Karola Wojtyły od narodzin, poprzez lata młodzieńcze spędzone w Wadowicach, aż po ostatnie dni pontyfikatu papieża Jana Pawła II. Ferie zimowe to również okazja do zapoznania się z ofertą edukacyjną muzeum.

Dla dzieci i młodzieży w zorganizowanych grupach, placówka oferuje warsztaty tematyczne i zajęcia poświęcone nie tylko Janowi Pawłowi II, ale też historii przedwojennych Wadowic. Wybrać można m.in. warsztaty „W 80 minut dookoła świata", „Jak Lolek Wojtyła został superbohaterem", „Historie rodzinne" czy „Z Lolkiem do szkoły, czyli jak wyglądała nauka 100 lat temu?"

Więcej informacji znajduje się na stronie internetowej instytucji: https://domjp2.pl/warsztaty-muzealne/

Źródło:ekai