Warszawa: kolejne dziecko w Oknie Życia

2022-03-16 13:45 Justyna Bieniek
Okno Życia
Autor: Archidiecezja Warszawska

Dziś w nocy, w Oknie Życia przy ul. Hożej w Warszawie siostry franciszkanki Rodziny Maryi znalazły kilkumiesięczne niemowlę. Pozostawiono przy nim kartkę z datą ostatniego szczepienia w listopadzie 2021 roku. Chłopcu nadano imię jutrzejszego patrona - św. Patryka.

Już dwudzieste dziecko pozostawione w Oknie Życia przy klasztorze sióstr franciszkanek Rodziny Maryi w Warszawie. - Odezwał się dzwonek, podeszłam bliżej i zobaczyłam, że w Oknie było wiele pakunków: pampersy, torba. Zauważyłam, że jest też dziecko - opowiada s. Irena, która znalazła niemowlę. Chłopiec był ubrany w ciepły kombinezon. Zgodnie z wypracowanymi standardami natychmiast wezwano służby: pogotowie i policję. - Wszystko potoczyło się bardzo szybko, dziecko cały czas spało - mówi zakonnica. I dodaje: - Wzruszające są takie sytuacje, bo czujemy, że to jest dramat matki, że zdecydowała się oddać swoje dzieciątko. Z jakiegoś powodu widocznie nie mogła sama wychowywać dziecka - mówi franciszkanka Rodziny Maryi.

Patryk to już dwudzieste dziecko pozostawione w Oknie Życia" na ul. Hożej. - Jedenasty chłopczyk - dodaje s. Irena. Poprzednie dziecko to znaleziony w tym roku, 30 stycznia Tomaszek. W 2020 r. w Oknie Życia pozostawiono dwoje: 7 maja Stefanka i 24 sierpnia Zuzię. Siostry raz w miesiącu w swojej kaplicy zakonnej szczególnie modlą się za znalezione przez nie dzieci w Oknie Życia, ich rodziców biologicznych i adopcyjnych.

Okno Życia istnieje w Warszawie od ponad 13 lat. Poświęcił je 6 grudnia 2008 roku abp Kazimierz Nycz. Wtedy było to drugie w kraju takie miejsce. Mieści się przy ul. Hożej 53, przy klasztorze sióstr franciszkanek Rodziny Maryi i to siostry z tego zgromadzenia pełnią nieustanny dyżur w tym miejscu.

Źródło:ekai