Warszawa: za kilka dni Targi Wydawców Katolickich

2022-08-22 18:38

Już tylko kilka tygodni dzieli nas od XXVII Targów Wydawców Katolickich. Odbędą się w dniach 29 września – 2 października w Arkadach Kubickiego i w Ogrodach Zamku Królewskiego w Warszawie.

Od ponad ćwierćwiecza warszawskie targi stanowią najważniejsze krajowe wydarzenie dedykowane publikacjom o tematyce religijnej. To jedyny o takiej skali projekt w Polsce, promujący książki religijne pod nazwą Ogólnopolskie Targi Wydawców Katolickich.

Na przełomie maja i czerwca Stowarzyszenie Wydawców Katolickich zaprezentowało bogatą ofertę literatury pięknej, modlitewników, poradników rozwoju duchowego, publikacji o tematyce historycznej, a także książek dla dzieci i młodzieży. Stało się to podczas jednego z ważniejszych krajowych spotkań z książką w naszym kraju, czyli Targów Książki w Warszawie, a już kilka dni później gościło w Kielcach podczas XXIII Międzynarodowej Wystawy Budownictwa i Wyposażenia Kościołów, Sztuki Sakralnej i Dewocjonaliów SACROEXPO.

Jednocześnie Stowarzyszenie prowadzi intensywne prace nad realizacją planów związanych z tegoroczną edycją OTWK – nowatorskiego konceptu popularyzującego dobrą książkę religijną i Dobre Słowo. Już dziś możemy zapowiedzieć mocne internetowe akcenty w kolejnych miesiącach. Szczegółowe informacje na ten temat będą sukcesywnie pojawiać się na profilu Targów w serwisie Facebook oraz w serwisie You Tube.

W listopadzie SWK zorganizuje XXIII Targi Wydawców Katolickich w Lublinie, a wcześniej, w październiku, zaprezentuje się także podczas Międzynarodowych Targów w Krakowie (27-30 października). Ostatnim akcentem wystawienniczych w ramach projektu będzie obecność oferty SWK podczas 30. edycji Targów Książki Historycznej (24-27 listopada). Do ostatnich dni roku będzie trwała również internetowa odsłona „Ogólnopolskich Targów Wydawców Katolickich (Święto Dobrej Książki) 2022”.

Szczegółowe informacje o wydarzeniu na stronie www.swk.pl oraz na Facebooku. 

Źródło:ekai