Watykan ogłosił tematy ŚDM 2023 i 2024

2023-09-26 13:30
Watykan
Autor: pixabay.com

Papież wybrał tematy dwóch Światowych Dni Młodzieży, które będą obchodzone w 2023 i 2024 roku, w Uroczystość Chrystusa Króla, tym samym wyznaczając drogę przygotowań do Jubileuszu Młodzieży, w ramach Wielkiego Jubileuszu 2025. Jego hasłem są słowa: „Pielgrzymi nadziei” – podała Dykasteria ds. Świeckich, Rodziny i Życia.

Temat XXXVIII Światowego Dnia Młodzieży w 2023 roku brzmi: „Radując się w nadziei” (por. Rz 12, 12), a temat XXXIX Światowego Dnia Młodzieży w 2024 roku: „Ci, którzy pokładają nadzieję w Panu, pobiegną i nie będą zmęczeni” (por. Iz 40, 31).

„Radość i nadzieja, smutek i lęk ludzi w naszych czasach, szczególnie ubogich i wszystkich uciśnionych, są również radością i nadzieją, smutkiem i lękiem uczniów Chrystusa” - podkreślała Konstytucja duszpasterska „Gaudium et spes” z 1965 roku. W dzisiejszych trudnych czasach Kościół, podobnie jak wtedy, pragnie rozpalić nadzieję w świecie. Aby to uczynić polega szczególnie na ludziach młodych, protagonistach historii i «misjonarzach radości»” – wyjaśnia Dykasteria ds. Świeckich, Rodziny i Życia.

Zacytowano także słowa posynodalnej adhortacji apostolskiej „Christus vivit”, w których papież Franciszek wskazał na Chrystusa jako „naszą nadzieję, i najpiękniejszą młodość tego świata” (ChV 1). „Teraz, poprzez tematy dwóch najbliższych ŚDM, Jego Świątobliwość zaprasza młodych ludzi do pogłębienia znaczenia chrześcijańskiej nadziei i świadczenia z radością, że Chrystus żyje” – czytamy w watykańskim komunikacie.

Źródło:ekai