Watykan: wiadomo jak wygląda logo papieskiej podróży do Kazachstanu

2022-08-23 15:48
Nur-Sułtan Astana Kazachstan
Autor: Ken and Nyetta/Wikimedia Commons

Za około 3 tygodnie rozpocznie się papieska wizyta w Kazachstanie. Odbędzie się w dniach 13-15 września pod hasłem „Posłańcy pokoju i jedności”- poinformowało Biuro Prasowe Stoicy Apostolskiej. Będzie to 38. podróż zagraniczna Franciszka i ograniczy się do stolicy kraju, Nur-Sułtanu. Ojciec Święty weźmie udział w VII Kongresie Zwierzchników Światowych i Tradycyjnych Religii, na który przybędzie niemal sto delegacji z 60 państw świata, w tym rosyjska z Patriarchą Moskwy i Wszechrusi, Cyrylem.

W logo znajduje się gołąb z gałązką oliwną. Skrzydła przedstawiają dwie złączone dłonie, które mają symbolizować ręce posłańców pokoju i jedności. Serce, wewnątrz skrzydeł, symbolizuje miłość, owoc wzajemnego zrozumienia, współpracy i dialogu. Gałązka oliwna przedstawiona jest ze stylizacją ornamentalną typową dla Kazachstanu. W tle znajduje się szanyrak - element konstrukcyjny górnej części jurty, na którym opiera się jej część odpowiadająca dachowi, a w środku żółty krzyż.

Użyte kolory, jasnoniebieski i żółty, są takie same jak w przypadku flagi Kazachstanu; żółty i biały- Watykanu. Zieleń gałązki symbolizuje nadzieję. Hasło podróży „Posłańcy pokoju i jedności” jest napisane u góry w języku kazachskim, a na dole w języku rosyjskim.

Źródło:ekai