Wyruszą na trasę 3 sierpnia. Wrocławscy pielgrzymi miną po drodze wiele miejscowości

2023-08-02 12:04
Pielgrzymka z Wrocławia
Autor: Archidiecezja Wrocławska

Krzyżanowice, Malin i Wysoki Kościół. Piesza Pielgrzymka Wrocławska na Jasną Górę przechodzi przez różne miejscowości.

Pielgrzymka wyruszy 3 sierpnia. Rozpocznie ją o godz. 6:00 w katedrze wrocławskiej msza św. Pielgrzymi przejdą przez Krzyżanowice, Malin i Wysoki Kościół, aby zakończyć pierwszy dzień w Trzebnicy przy Międzynarodowym Sanktuarium św. Jadwigi Śląskiej.

4 sierpnia dzień pielgrzymkowy rozpoczyna się o godz. 6:00 Mszą świętą w trzebnickiej bazylice. Pierwszy etap przebiega do Boleścina, następnie przez Jaksonowice i Jenkowice do Oleśnicy.

5 sierpnia długi etap z Oleśnicy do Namysłowa. Msza święta zaplanowana jest w Karwińcu, który znajduje się na terenie parafii św. Józefa w Bierutowie. A jeszcze wcześniej postoje w Smolnej czy lesie w Kijowicach. Ostatni postój zaplanowany jest w Lesie za Dębnikiem.

6 sierpnia to odcinek drogi z Namysłowa do Wierzbicy Górnej. Jeden z najkrótszych na drodze na Jasną Górę. Postoje przewidziane są w Siemysłowie, gdzie będzie Msza święta. Kolejny postój w Wielołęce i finisz w Wierzbicy Górnej.

7 sierpnia pielgrzymi opuszczą już Archidiecezję Wrocławską i wejdą do diecezji opolskiej. Z Wierzbicy Górnej, przez Wołczyn, Smardy Górne i Kluczbork.

8 sierpnia z Kluczborka pielgrzymi udadzą się do Borek Wielkich. Wcześniej jednak będą w Starym Oleśnie, by następnie przy Sanktuarium św. Anny w Oleśnie modlić się na Eucharystii. Tego dnia przewidziany jest także postój w lesie przed Borkami Małymi.

9 sierpnia trasa będzie przebiegać z Borek Wielkich do Cisiów. Jest to nowość- ten etap będzie dłuższy niż zwykle. Spowodowane jest to tym, że następnego dnia z Cisiów pielgrzymi bezpośrednio udadzą się na Jasną Górę. 9 sierpnia postoje przewidziane są w mijanych lasach.

10 sierpnia pielgrzymi dotrą już na Jasną Górę. Zanim jednak to nastąpi, przewidziane są dwa postoje. Pierwszy w Blachowni, a drugi w Częstochowie -Gnaszynie przy kościele NMP Królowej Polski.

Źródło:niedziela.pl