X Światowe Spotkanie Rodzin w Rzymie. Bp Turzyński prosi o modlitwę

2022-06-21 19:04
X Światowe Spotkanie Rodzin w Rzymie. Bp Turzyński prosi o modlitwę
Autor: episkopat.pl X Światowe Spotkanie Rodzin w Rzymie. Bp Turzyński prosi o modlitwę

Wkrótce rozpoczyna się X Światowe Spotkanie Rodzin w Rzymie. W związku z tym biskup Turzyński prosi o modlitwę. Głównym tematem spotkania będzie ukazanie rodziny jako drogi do świętości. Dowiesz się więcej z dalszej części artykułu.

- Bardzo proszę wszystkich o modlitwę, żeby był to czas głębokiej refleksji nad tożsamością rodziny, małżeństwa, i aby wiele łask spłynęło na uczestników i na cały Kościół z tego spotkania – powiedział bp Piotr Turzyński, Delegat KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej, w przeddzień rozpoczęcia X Światowego Spotkania Rodzin w Rzymie, które odbędzie się od 22 do 26 czerwca.

Bp Turzyński zauważył, że podczas spotkania rodzin w Rzymie „będzie przestrzeń poświęcona miejscu osób starszych w rodzinie, będziemy myśleć o przekazie międzypokoleniowym, który wydaje się, że jest poważnym problemem w dzisiejszym świecie”. „Spojrzymy też na tożsamość rodziny i pokażemy, czym jest rodzina w ujęciu chrześcijańskim, oraz jakim skarbem w spojrzeniu małżonków na siebie i na rodzinę jest wiara” – dodał bp Turzyński.

Czytaj także: Nie tylko wsparcie doraźne. Caritas tworzy system pomocy dla uchodźców

Delegat KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej przypomniał, że głównym tematem spotkania będzie ukazanie rodziny jako drogi do świętości. Dodał, że w programie spotkania znalazła się przestrzeń na:

  • modlitwę,
  • adorację,
  • dyskusje,
  • świadectwa,
  • koncerty.

„Bardzo proszę wszystkich o modlitwę, żeby był to czas głębokiej refleksji nad tożsamością rodziny, małżeństwa, i aby wiele łask spłynęło na uczestników i na cały Kościół z tego spotkania” – zachęcił bp Turzyński.

Bp Piotr Turzyński udał się na Światowe Spotkanie Rodzin w Rzymie wraz z delegacją rodzin polonijnych.

BP KEP

Sedno Sprawy - Małgorzata Kidawa-Błońska