XXVI Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej - wkrótce finał

2022-05-26 19:05
Msza biblia kościół
Autor: PhotoMIX-Company/pixabay.com

Ponad 120 uczniów weźmie udział w finale XXVI Ogólnopolskiego Konkursu Biblijnego, który odbywać się będzie 30-31 maja w Niepokalanowie. Zwycięzcy będą mieli możliwość podjęcia studiów w trybie dziennym (bez egzaminów wstępnych) w wielu renomowanych uczelniach wyższych, na kilkunastu kierunkach kształcenia.

Organizatorem konkursu jest Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana”. Jego głównym celem jest zachęta młodych do poznawania i zgłębiania treści Pisma Świętego. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół ponadpodstawowych. Zakres merytoryczny obejmuje Księgę Jeremiasza oraz Pierwszy i Drugi List św. Piotra wraz z wprowadzeniami, przypisami i komentarzami oraz słownikiem pojęć.

Patronat honorowy nad tą inicjatywą objęli m.in.: abp Wojciech Polak - prymas Polski i abp Stanisław Gądecki – przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski. Konkurs odbywa się w trzech etapach: szkolnym, diecezjalnym i ogólnopolskim finale zaplanowanym na 30-31 maja w Niepokalanowie, do którego trafia po trzech laureatów z każdej diecezji, tj. 123 uczniów z 41 diecezji.

W bieżącej edycji do etapu szkolnego przystąpiło 8000 uczniów. Najlepsi będą mieli szansę na podjęcie studiów w trybie dziennym (bez egzaminów wstępnych) w wielu renomowanych uczelniach wyższych, na kilkunastu kierunkach kształcenia. Czekają na nich również atrakcyjne nagrody, w tym zagraniczne pielgrzymki (do Ziemi Świętej, Wilna) i cenne upominki rzeczowe.

Źródło: KAI