Z Jasnej Góry do Łagiewnik - 21. Piesza Pielgrzymka Zawierzenia

2022-06-19 13:30
Pielgrzymka z Jasnej Góry do Łagiewnik
Autor: Biuro Prasowe Jasnej Góry

Nietypowa, bo z Jasnej Góry! Po raz 21. wyruszyła Piesza Pielgrzymka Zawierzenia Bożemu Miłosierdziu do sanktuarium w Łagiewnikach. W tym roku ok. 80 pątnikom towarzyszy Jezusowe zapewnienie „Pokój mój daję Wam”. Idą z miłości do Matki Bożej i Jezusa.

Aleksandra z parafii w Sobikowie k. Góry Kalwarii przybyła do Częstochowy z grupą osób spod Warszawy i wyruszyła na pielgrzymi szlak już po raz trzeci. - Pielgrzymka to forma ascezy, a także sposób oderwania się od codzienności i zbliżenia do Boga. Jest czas na rozważanie Pisma Św. i modlitwę, bo niestety na co dzień tego czasu bardzo brakuje. Chciałam się modlić za moją pracodawczynię, która udzieliła mi urlopu, oraz moją rodzinę, która mi pomogła, żeby tutaj być - powiedziała.

Jak przyznała pątniczka, przesłanie św. Faustyny jest ważne w jej życiu i wielokrotnie doświadczyła skuteczności modlitwy Koronką do Bożego Miłosierdzia. - To sam Pan Jezus chciał rozpowszechnić na świecie kult Bożego Miłosierdzia i prosił o to s. Faustynę, którą przeznaczył do tej misji. Jest to dla nas decydujące, ważne i potrzebne. Jestem wierna tej modlitwie, staram się jej uczyć dzieci, bardzo mi pomaga w życiu i dużo wymodliłam już Koronką do Miłosierdzia Bożego oraz za wstawiennictwem Maryi - dodała Aleksandra.

W tym roku ok. 80 pątnikom towarzyszy Jezusowe zapewnienie: „Pokój mój daję Wam”. Organizatorem pieszej pielgrzymki, która zwyczajowo rozpoczyna się w sobotę po Bożym Ciele, by dotrzeć do Łagiewnik na uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, jest Fundacja Promień Bożego Miłosierdzia z Warszawy.

Trasa pielgrzymki prowadzi przez malownicze tereny Jury Krakowsko-Częstochowskiej, w tym Szlak Orlich Gniazd i liczne sanktuaria m.in. Matki Bożej Opiekunki Rodzin w Leśniowie, Matki Bożej Śnieżnej w Pilicy i Jezusa Cierpiącego w Imbramowicach.

Źródło: KAI