Zbliża się Dzień Modlitw za Ukrainę. Kiedy go obchodzimy?

2022-09-01 13:00
Zbliża się Dzień Modlitw za Ukrainę. Kiedy go obchodzimy?
Autor: pixabay.com Zbliża się Dzień Modlitw za Ukrainę. Kiedy go obchodzimy?

Zbliża się Dzień Modlitw za Ukrainę. To inicjatywa Rady Konferencji Episkopatów Europy. Kiedy dokładnie będziemy go obchodzić? Jaki jest cel inicjatywy?

Z inicjatywy Rady Konferencji Episkopatów Europy (CCEE), 14 września, w święto Podwyższenia Krzyża Świętego, obchodzić będziemy Dzień Modlitw za Ukrainę.

Celem tego Dnia jest wsparcie duchowe dla walczących o wolność i niepodległość Ukraińców, okazanie solidarności z cierpiącymi ofiarami rosyjskiej agresji, wołanie o sprawiedliwy pokój oraz uwrażliwienie wspólnoty międzynarodowej na kwestię pomocy uchodźcom wojennym. W modlitwie chcemy pamiętać również o sprawcach tej napaści, prosząc o ich nawrócenie i opamiętanie.

Czytaj także: Relikwie bł. Carla Acutisa odwiedzą polskie diecezje

„Jako Kościół w Polsce pragniemy włączyć się w tę inicjatywę z otwartym sercem i gorąco zachęcić do modlitwy w intencji Ukrainy” – wskazał w związku z Dniem Modlitw za Ukrainę przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki.

„Ufajmy, że wspólna modlitwa wyjedna dar sprawiedliwego pokoju dla Ukrainy i będzie jednym z wyrazów solidarności Europy z narodem ukraińskim” – podkreślił przewodniczący Episkopatu.

BP KEP