Zbliża się Wszystkich Świętych. Jak będzie wyglądał w Warszawie?

2022-10-31 21:41
Cmentarz
Autor: Pixabay

W uroczystość Wszystkich Świętych, 1 listopada, metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz i biskupi pomocniczy Archidiecezji Warszawskiej, odprawią Msze święte i poprowadzą procesje żałobne na stołecznych cmentarzach

Gdzie i kiedy zostaną odprawione Msze św. ?

Msze św. 1 listopada:

We Wszystkich Świętych, kard. Kazimierz Nycz będzie przewodniczył Mszy świętej w kościele św. Marii Magdaleny na Wawrzyszewie. To o godz. 13:00. Po niej metropolita warszawski poprowadzi procesję z modlitwą za zmarłych na Cmentarzu Wawrzyszewskim.

O godz. 11:30 w kościele św. Ignacego z Loyoli zostanie odprawiona Msza święta pod przewodnictwem bp Rafała Markowskiego, połączona z procesją na Cmentarz Północny na Wólce Węglowej.

W tym roku Mszy na Powązkach będzie przewodniczył bp Michał Janocha. Liturgia rozpocznie się o godz. 12:30 w kościele św. Karola Boromeusza, a po niej wyruszy procesja z modlitwą za zmarłych na Cmentarz Powązkowski.

Bp Piotr Jarecki będzie przewodniczył o godz. 13:00 Mszy świętej w kościele św. Katarzyny na Służewie, a potem poprowadzi procesję żałobną na cmentarzu przy kościele. Także o godz. 13:00 rozpocznie się Msza święta pod przewodnictwem bp Tadeusza Pikusa w kościele św. Grzegorza Wielkiego. Po niej wyruszy procesja na Cmentarz Wolski. 2 listopada – wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych:

Metropolita warszawski w Dzień Zaduszny, 2 listopada, poprowadzi o godz. 18:00 procesję żałobną do krypt Archikatedry Warszawskiej, gdzie pochowani są m.in. arcybiskupi warszawscy i książęta mazowieccy. O godz. 19:00 rozpocznie się Msza święta pod przewodnictwem kard. Kazimierza Nycza. 

Źródło:archwwa.pl