Ze Szczecina na Jasną Górę rowerem. Ruszyły zapisy na pielgrzymkę

2022-07-01 15:56
Pielgrzymi na rowerach wyjadą ze Szczecina na Jasną Górę. Będą utrudnienia w komunikacji miejskiej
Autor: Grzegorz Kluczyński Pielgrzymi na rowerach wyjadą ze Szczecina na Jasną Górę. Będą utrudnienia w komunikacji miejskiej

Trwają zapisy na 31. Szczecińską Rowerową Pielgrzymkę na Jasną Górę. Rowerowi pątnicy wystartują 9 lipca w Świnoujściu. Największa grupa dołączy dwa dni później w Szczecinie.

Motywy uczestników bywają różne, ale jak przyznaje Sebastian Świłpa, kierownik Szczecińskiej Rowerowej Pielgrzymki na Jasną Górę, to rekolekcje na dwóch kółkach. Codziennie rano jest modlitwa, potem śniadanie i jazda na rowerze. Mniej więcej co godzinę jest postój. Wtedy też modlimy się różańcem. Rano lub wieczorem jest Eucharystia, dzień kończymy Apelem Jasnogórskim - dodaje Świłpa.

A jak można modlić się jednocześnie jadąc na rowerze? - Monotonia jazdy sprawia, że w swoim sercu i myślach można się modlić na różańcu - przekonuje kierownik. Uczestnicy przyznają, że „w pielgrzymce z naszymi intencjami niesiemy również nasz wysiłek fizyczny”. - To też okazja do poznania drugiej połówki, bo jest wiele osób, które się poznały, a teraz tworzą wspaniałe, szczęśliwe rodziny - dodają tegoroczni uczestnicy.

Pielgrzymi pokonają około 600 kilometrów. Dziennie to 90 km na liczniku. Zapisy internetowe na pielgrzymkę potrwają do 7 lipca. Potem można to zrobić już tylko osobiście. A jak co roku, tak i teraz nie zabraknie przedstawicieli spoza granic Polski i Pomorza Zachodniego. Szczegóły na szczecinska-rowerowa.pl.

Źródło:ekai