Rotarianie przekazali sprzęt dla Szpitala Wojewódzkiego w Koszalinie

2020-12-31 11:47
Rotarianie – Robert Bodendorf i Piotr Jankowski przekazali wyposażenie na ręce dyrektora szpitala Andrzeja Kondaszewskiego
Autor: brak danych

Rotarianie przekazali dodatkowe wyposażenie pomocne w badaniach wykonywanych z wykorzystaniem aparatu do diagnostyki retinopatii.

Wcześniej przekazali już aparat dla Szpitala Wojewódzkiego i Oddziału Okulistyki, który prowadzi badania wzroku u wcześniaków. Retinopatia wcześniaków jest jednym z wielu problemów zdrowotnych, z jakimi zmagają się dzieci urodzone przedwcześnie. Jest to choroba niedojrzałej siatkówki, związana z jej niepełnym lub nieprawidłowym unaczynieniem, która w części przypadków prowadzi do upośledzenia widzenia, a w jej ciężkich postaciach do ślepoty. Teraz, dzięki wsparciu Rotary Club Koszalin został zakupiony sprzęt do badań i będą one prowadzone na miejscu, w koszalińskim szpitalu. Dodajmy, że sprzęt kosztował ponad 370 tys. złotych. Natomiast 30 grudnia, Rotarianie dostarczyli jeszcze do Szpitala Wojewódzkiego dodatkowe wyposażenie, przydatne w realizacji kolejnych badań wcześniaków. – Wartość tego podarunku jest znaczne niższa niż zakupionego przez nas wcześniej sprzętu do badań, bo to ok. 9 tys. złotych, ale jesteśmy przekonani, że wyposażenie to przyda się lekarzom. To m. in. rozwórki, specjalne pęsety, łyżeczki, soczewki potrzebne do realizacji badań – wyjaśnia Piotr Jankowski. (AGu)