25-lecie Centrum Służby Rodzinie w Łodzi

2023-05-29 13:47
25-lecie Centrum Służby Rodzinie w Łodzi
Autor: Adam Kuźmicki 25-lecie Centrum Służby Rodzinie w Łodzi

O Bożej obietnicy dla rodzin mówił abp Grzegorz Ryś, inaugurując jubileusz 25-lecia łódzkiego Centrum Służby Rodzinie. W poniedziałek 29 maja metropolita łódzki odprawił Mszę św. w kaplicy Centrum przy ul. Broniewskiego.

Abp Grzegorz Ryś mówił o pierwszy kryzysie w rodzinie, opisanym w księdze Rodzaju.

Teraz widzimy tego mężczyznę, który mówi: "to przez nią wszystko. Kobieta, którą postawiłeś przy mnie, to ona dała mi ten owoc; no i zjadłem". Zachowuje się jak szóstoklasista. "To nie my, to VIa." Ta, która miała wnosić szczęście w moje życie: ta, z która mieliśmy żyć w harmonii; ta jest winowajczynią, ściągnęła na mnie całe nieszczęście, jest przyczyną mojego grzechu. Tam, gdzie była ta pierwsza przepiękna harmonia, tam jest dramat, wzajemne oskarżanie, tam jest podział.

Skuteczną pomoc rodzinie - tłumaczył abp Grzegorz Ryś - zapewnić może tylko rodzina. Taką rolę ma pełnić Centrum Służby Rodzinie.

Wszystko inne jest potrzebne. Ale jeśli nie dacie rodzinie, która jest w kryzysie, doświadczenia prawdziwej rodziny, wszystko jest niewystarczające. Czy ma być Centrum Służby Rodzinie? Jeśli to słowo coś dla nas znaczy i ma być dla nas programowe, to odpowiedź jest taka: Centrum Służby Rodzinie najpierw samo musi być rodziną. Taką rodziną, w której ludzie przyjmują się, kochają się, rozumieją się, pomagają sobie, są otwarci na siebie. Są członkami tej rodziny, która jest zapoczątkowana przez Nowego Adama i Nową Ewę.

Jubileuszowa Msza św. z okazji 25-lecia Centrum Służby Rodzinie rozpoczęła tegoroczne XXIV Dni Rodziny. Dni zakończą się w niedzielę, 4 czerwca, kiedy to m. in. w kościele Przemienienia Pańskiego przy ul. Rzgowskiej w Łodzi odprawiona zostanie Msza św. w intencji rodzin.