Abp Grzegorz Ryś: Msza św. rozpoczynająca Kongres Nowej Ewangelizacji

2021-09-09 16:28 Adam Kuźmicki
Rozpoczęcie Kongresu Nowej Ewangelizacji w Łodzi
Autor: Adam Kuźmicki Rozpoczęcie Kongresu Nowej Ewangelizacji w Łodzi

O trudnej, przekraczającej sprawiedliwość, miłości mówił abp Grzegorz Ryś w kazaniu podczas mszy św. otwierającej VI Ogólnopolski Kongres Nowej Ewangelizacji. W czwartek 9 września po południu Kongres rozpoczął się Mszą św. i spotkaniem dla księży.

Abp Grzegorz Ryś nawiązał do Chrystusowego przykazania o miłości nieprzyjaciół. To właśnie miłość przekraczająca granice sprawiedliwości pozwala doświadczyć bycia dzieckiem Boga - tłumaczył metropolita łódzki.

Ktoś tu nie jest dzieckiem Boga? Ręka do góry, kto się nie uważa. Wszyscy są synami i córkami? Ten tekst mówi: stań się tym, kim jesteś ! Jesteś dzieckiem Boga, to bądź nim! To kiedy mogę tego doświadczyć, że jestem dzieckiem Boga? Że jestem Jego synem, jestem Jego córką. Kiedy mogę doświadczyć tej łaski? Kiedy się na nią otwieram?No właśnie wtedy, kiedy odnajdujesz w sobie miłość do nieprzyjaciela. Kiedy odnajdujesz w sobie miłość, która nie jest oczywista. Nie jest wzajemnością prostą. Ale jest miłosierdziem. Jest miłosierdziem, czyli jest tą miłością, która przekracza proste rozmiary sprawiedliwości.

W piątek i w sobotę Kongres Nowej Ewangelizacji odbywa się w kościele ojców jezuitów w Łodzi. Sobotnie popołudnie to koncert "Dekalog" na stadionie Orła.

ABP GRZEGORZ RYŚ: ROZPOCZĘCIE CZWARTKOWEJ MSZY ŚWIĘTEJ: