Abp Grzegorz Ryś zapowiada szalone momenty podczas diecezjalnej pielgrzymki do Rzymu

2021-12-21 10:51
Abp Grzegorz Ryś zapowiada szalone momenty podczas diecezjalnej pielgrzymki do Rzymu
Autor: Adam Kuźmicki Abp Grzegorz Ryś zapowiada szalone momenty podczas diecezjalnej pielgrzymki do Rzymu

Szalone momenty na pielgrzymce do Rzymu zapowiada abp łódzki Grzegorz Ryś. Metropolita łódzki zaprasza do udziału, mówiąc m. in. o diecezjalnej audiencji u papieża.

O pielgrzymce diecezji łódzkiej do Rzymu metropolita łódzki poinformował natychmiast po swoim stamtąd powrocie, podczas spotkania opłatkowego z przedstawicielami nauki. Zapowiedział, że na przełomie kwietnia i maja, kiedy pielgrzymka jest organizowana, szalonych momentów nie zabraknie.

Bardzo państwa na ten wyjazd do Rzymu zapraszam. On będzie miał trochę szalonych momentów, ale to o szczegółach będziemy mówić, będzie na to już czas. Ale ten szczegół, myślę, już jest wystarczającą zachętą. Rozmawiałem o tym z Ojcem Świętym, że chcemy przyjechać. Powiedziałem mu, wierząc w łódzki Kościół, że nas będzie 1500 osób. Popatrzył, i mówi tak: "Bardzo mi się to podoba".

Najważniejszym punktem diecezjalnej pielgrzymki do Rzymu, o czym mówił abp Grzegorz Ryś, ma być spotkanie z papieżem Franciszkiem podczas audiencji przeznaczonej właśnie dla pielgrzymów z Kościoła łódzkiego.