Abp Grzegorz Ryś zaprasza na pielgrzymkę do Rzymu i audiencję u papieża

2021-12-20 15:17
Abp Grzegorz Ryś zaprasza na pielgrzymkę do Rzymu i audiencję u papieża
Autor: Adam Kuźmicki Abp Grzegorz Ryś zaprasza na pielgrzymkę do Rzymu i audiencję u papieża

Audiencja wiernych z diecezji łódzkiej u papieża Franciszka ma być głównym punktem przyszłorocznej pielgrzymki diecezjalnej do Rzymu. Pielgrzymka z okazji obchodów 100-lecia powstania diecezji organizowana będzie na przełomie kwietnia i maja 2022 r.

O audiencji łodzian i mieszkańców diecezji u papieża abp Grzegorz Ryś mówił podczas spotkania opłatkowego z przedstawicielami świata nauki. Metropolita podkreślał, że zapowiedział papieżowi, że z Łodzi do Rzymu pojedzie półtora tysiąca osób.

Tydzień spędziłem w Rzymie z moimi współpracownikami m. in. po to, żeby ostatecznie potwierdzić program tej pielgrzymki. Niewątpliwie jej elementem centralnym będzie spotkanie z Ojcem Świętym na osobnej audiencji, w czwartek o godz. 12.00. Mamy już ten termin przyjęty. I Ojciec Święty będzie się chciał spotkać z łódzką diecezją.Bardzo państwa na ten wyjazd do Rzymu zapraszam, on będzie miał trochę szalonych momentów. Ten szczegół myślę, że jest wystarczającą zachętą. Rozmawiałem o tym z Ojcem Świętym, że chcemy przyjechać, powiedziałem mu, wierząc w łódzki Kościół, że nas będzie 1500 osób. I popatrzył i mówi tak: "Bardzo mi się to podoba". Mam nadzieję na takie piękne spotkanie na koniec kwietnia z Piotrem.

Przedstawiciele łódzkiego duszpasterstwa nauki byli pierwszymi, do których arcybiskup łódzki Grzegorz Ryś, bezpośrednio po powrocie z Rzymu, skierował zaproszenie do udziału w pielgrzymce i audiencji u papieża.

SPOTKANIE ABPA RYSIA ZE ŚWIATEM NAUKI: