Akcje pomocy Ukrainie 12 maja 2022 r.

2022-05-12 8:54
Akcje pomocy Ukrainie 12 maja 2022 r.
Autor: Adam Kuźmicki Akcje pomocy Ukrainie 12 maja 2022 r.

Akcje pomocy Ukrainie 12 maja 2022 r.

Obiady z puszki

720 zł zapłaciła w maju parafia Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny z Łodzi za szkolne obiady dla kilkorga dzieci. Parafia finansuje obiady dla czterech uczniów polskich i dwóch z Ukrainy. Pieniądze na opłacenie szkolnych obiadów zbierane są do puszki przy figurze św. Judy Tadeusza w kościele przy ul. Klaretyńskiej w Łodzi.

Piątkowa spowiedź

Spowiedź w języku ukraińskim, białoruskim lub rosyjskim możliwa jest w każdy piątek w kościele św. Faustyny Kowalskiej przy pl. Niepodległości w Łodzi. Z sakramentu pokuty można skorzystać po wieczornej Mszy św. o godz. 18.00. Potem, do godz. 21.00, możliwa jest adoracja Najświętszego Sakramentu.

Kolejny transport

Przez dwie majowe niedziele do puszki pod chórem w kościele św. Wojciecha przy ul. Rzgowskiej w Łodzi zbierane były pieniądze na zakup żywności dla Ukrainy. Parafia organizuje cykliczne zbiórki, dzięki którym możliwe jest wysyłanie transportów z pomocą. Wspólnocie udało się nawiązać współpracę z kilkoma hurtowniami, dzięki czemu większe ilości żywności kupowane są nawet o 30 procent taniej. Kupowana w maju żywność wysyłana jest do diecezji łuckiej. Tam też trafił poprzedni transport darów zbieranych przez wiernych, za co dziękował już biskup Vitalij Skomarowski, ordynariusz diecezji w Łucku.