Akcje pomocy Ukrainie 12 października 2022 r.

2022-10-12 6:50
Akcje pomocy Ukrainie 12 października 2022 r.
Autor: Adam Kuźmicki Akcje pomocy Ukrainie 12 października 2022 r.

Akcje pomocy Ukrainie 12 października 2022 r.

Pomoc nagradzana

Należy się cieszyć, że młodzi ludzie odnajdują się w obszarze konkretnej pomocy - uważa abp łódzki Grzegorz Ryś. Metropolita łódzki jest pomysłodawcą nagrody Medal Papieża Franciszka, przyznawanej młodzieży za działalność charytatywną, ewangelizacyjną lub ekumeniczną. Abp Ryś podkreśla, że uczniowie szkół podstawowych i średnich najczęściej wybierają działalność charytatywną, w ostatnich miesiącach to zaangażowanie jest szczególnie ważne ze względu na wojnę na Ukrainie.

W tamtym roku najwięcej zaangażowań młodych ludzi dotyczyło sfery charytatywnej. To jest obszar, który ciągle narasta. Wszyscy wiemy, że nie tylko dlatego, że biedy jest dość, ale mamy teraz czas trwającej wojny. To zapotrzebowanie na zaangażowanie charytatywne młodych ludzi rośnie. Jak się odnajdują w tym obszarze pewnej wrażliwości i też konkretnej pomocy, to tylko należy się cieszyć.

Gala wręczenia Medali Papieża Franciszka zorganizowana została w środę, 12 października, w teatrze w Monopolis. Medale przyznawane są uczniom szkół podstawowych i ponadpodstawowych z całej diecezji łódzkiej.