Akcje pomocy Ukrainie 22 marca 2022 r.

2022-03-22 6:33 AK
Akcje pomocy Ukrainie. Jałmużna dla uchodźców
Autor: Caritas Archidiecezji Łódzkiej Akcje pomocy Ukrainie. Jałmużna dla uchodźców

Akcje pomocy Ukrainie 22 marca 2022 r.

Olimpijczycy w Seminarium

Niemal 20 osób z Ukrainy mieszka w Wyższym Seminarium Duchownym w Łodzi. Z prośbą o przyjęcie uchodźców do WSD zgłosił się Polski Związek Głuchych. Osoby niesłyszące to rodziny, ale także młodzież z ukraińskiej kadry paraolimpijskiej, uprawiające badminton. Sportowcy chcieli mieszkać w Seminarium m. in. ze względu na sąsiedztwo Zatoki Sportu, obiektów sportowych Politechniki Łódzkiej, gdzie mogą trenować. Zawodnicy przygotowują się do olimpiady w Brazylii. Dzieci przybyłe z rodzinami trafiły do sąsiednich szkół, podstawówki i szkoły średniej. Seminarium czeka na kolejne rodziny ukraińskich olimpijczyków.

Koncert na Radogoszczu

W kościele Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski przy ul. Zgierskiej 230 na Radogoszczu w Łodzi wystąpią muzycy z łódzkiej Akademii Muzycznej. Koncert charytatywny na rzecz Ukrainy jest inicjatywą samych wykładowców uczelni. Początek w niedzielę 27 marca o godz. 16.00.

Jałmużna dla uchodźców

Z propozycją przekazania składanej przez wiernych jałmużny wielkopostnej na rzecz uchodźców z Ukrainy, mieszkających w domu parafialnym przy kościele Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny przy pl. Kościelnym (przy ul. Zgierskiej) w Łodzi zwrócili się księża z parafii. Przy kościele już w pierwszej połowie marca zamieszkało około 10 osób, rodzin z dziećmi. Pieniądze z jałmużny mogłyby im posłużyć do robienia codziennych zakupów. Poza tym parafia zbiera żywność i artykuły higieniczne i chemiczne dla uchodźców.