Akcje pomocy Ukrainie 24 maja 2022 r.

2022-05-24 9:46
Akcje pomocy Ukrainie 24 maja 2022 r.
Autor: Stowarzyszenie Dom Wschodni Akcje pomocy Ukrainie 24 maja 2022 r.

Akcje pomocy Ukrainie 24 maja 2022 r.

Łańcuch modlitwy

Łańcuchem modlitwy nazywali wierni i księża z kościoła Najświętszej Maryi Panny Matki Odkupiciela i św. Jana Bożego przy ul. Jutrzenki w Łodzi majowe spotkania modlitewne. Po wieczornej Mszy św. o godz. 19.00 jeszcze do końca maja w kościele odprawiane jest nabożeństwo majowe, a następnie odmawiany różaniec. Parafianie modlą się w intencji pokoju na Ukrainie i nawrócenia Rosji.

Łóżka w hotspotach

Kolejne łóżka i materace do hotspotów we Lwowie i Czerwonogradzie dostarczyli wolontariusze łódzkiego Stowarzyszenia Domus Orientalis – Dom Wschodni. Do Lwowa dotarło 10 łóżek, a do Czerwonogradu 7. W tym drugim hotspocie jest już 40 w pełni wyposażonych miejsc noclegowych. Przywożona do hotspotów z Łodzi żywność natomiast w większości przewożona jest przez ukraińskich wolontariuszy na wschód Ukrainy, do Słowiańska i Pokrowska.

Dla Buczy

Zbiórkę dla mieszkańców Buczy prowadzili wierni z kościoła najświętszej Eucharystii przy ul. Popiełuszki na Retkini w Łodzi. Na Ukrainę jechała jedna z matek mieszkających dotychczas w parafii. Kobieta zabrała ze sobą transport skarpetek, maszynek do golenia, drobnych kosmetyków, a także żywności: makaronu, ryżu, kaszy, oleju, owsianki czy cukru. Do Buczy pojechały także artykuły dla niemowląt oraz termosy, świece, rękawice budowlane, baterie i śpiwory.