Akcje pomocy Ukrainie 30 maja 2022 r.

2022-05-30 12:41
Akcje pomocy Ukrainie 30 maja 2022 r.
Autor: Parafia św. Urszuli Ledóchowskiej w Łodzi Akcje pomocy Ukrainie 30 maja 2022 r.

Akcje pomocy Ukrainie 30 maja 2022 r.

Zapomniane słowo

Pod koniec stycznia swój przyjazd do parafii św. Urszuli Ledóchowskiej w Łodzi potwierdzał metropolita lwowski abp Mieczysław Mokrzycki. Hierarcha miał uświetnić majowy odpust w parafii i przywieźć do Łodzi relikwie św. Jana Pawła II.

Radość moja trwała miesiąc - mówił w niedzielę, 29 maja ks. Piotr Kosmala, proboszcz parafii św. Urszuli Ledóchowskiej przy ul. Obywatelskiej w Łodzi. - 24 lutego świat wstrzymał oddech; na ustach wszystkich pojawiło się zapomniane, niechciane, nieproszone słowo: wojna. Wszystko zeszło na dalszy plan, byłem pewny, że również wizyta w Łodzi.

Ks. Kosmala podczas mszy św. odpustowej dziękował zrządzeniu Opatrzności Bożej, dzięki której wizyta abpa Mokrzyckiego w umówionym wcześniej terminie doszła jednak do skutku. Po Mszy św. i uroczystej procesji z relikwiami św. Jana Pawła II wokół kościoła w parafii sprzedawane były książki abpa Mieczysława Mokrzyckiego. Dochód ze sprzedaży przeznaczony był na wsparcie lwowskiego seminarium duchownego.

Bieg charytatywny

Dzieci i młodzież z Ukrainy, uczniowie szkół w Łodzi i na terenie diecezji łódzkiej, wezmą udział w IX Biegu Charytatywnym „Biegnijmy z pomocą”. Bieg organizowany jest w ramach tegorocznego pikniku "Bądźmy razem", przypomina Tomasz Kopytowski z organizującej imprezę Caritas.

Piknik to jest impreza adresowana w szczególności do dzieci i młodzieży ze szkół, w których działają Szkolne Koła Caritas. Ale w tym roku do udziału w pikniku zaproszone zostały również dzieci i młodzież z Ukrainy. Podczas imprezy wolontariusze pobiegną w IX Biegu Charytatywnym „Biegnijmy z pomocą”. Uzyskane w ramach biegu pieniądze w całości przeznaczone będą na rehabilitację 3-letniej Tosi, która jest niepełnosprawna ze względu na nitkowaty rdzeń kręgowy.

Piknik Caritas "Bądźmy razem" w parku na Zdrowiu w Łodzi, koło muszli koncertowej, zaplanowany został na czwartek 2 czerwca, od godz. 10.00 do 14.00.