Akcje pomocy Ukrainie 4 maja 2022 r.

2022-05-04 12:59
Akcje pomocy Ukrainie 4 maja 2022 r.
Autor: Centrum Służby Rodzinie Akcje pomocy Ukrainie 4 maja 2022 r.

Akcje pomocy Ukrainie 4 maja 2022 r.

Krzew gorejący

Mozaika "Krzew gorejący" układana jest na ścianie za ołtarzem w kościele Najświętszej Maryi Panny Matki Odkupiciela przy ul. Jutrzenki w Łodzi. Instalacja mozaiki zaplanowana została jako parafialne wotum błagalne o ustanie pandemii. W związku z obecną sytuacją wierni i duchowni z kościoła traktują mozaikę także jako wotum błagalne o pokój na Ukrainie i na świecie. Modlitwa różańcowa o pokój na Ukrainie odmawiana jest codziennie po wieczornym nabożeństwie majowym.

Dobra karta

Karta Pełna Dobra to specjalny dokument upoważniający do odbioru ubrań i innych artykułów w Butiku Pełnym Dobra. Adresowana do gości z Ukrainy inicjatywa Centrum Służby Rodzinie polega na stworzeniu "sklepu", w którym bezpłatnie wydawana jest odzież, bielizna, buty, akcesoria odzieżowe czy drobne zabawki. Butik znajduje się w centrum handlowym Port Łódź. Karta umożliwia konkretnej osobie odbiór określonej ilości sztuk odzieży w miesiącu. Można ją odbierać w Centrum Służby Rodzinie przy ul. Broniewskiego 1a w Łodzi (działa tam Punkt recepcyjny) od poniedziałku do soboty od godz. 10.00 do 20.00.

Łazienki w ochronce

W kilkunastu miejscach w archidiecezji łódzkiej organizowane były festyny w ramach Dnia Dobra w Niedzielę Miłosierdzia. Podczas festynów i pikników zbierane były pieniądze na remont łazienek w Ochronce Bałuckiej, czyli zespole domu dziecka, przedszkola, żłobka i oratorium prowadzonych przez siostry salezjanki w Łodzi. W Ochronce od początku wojny schronienie znajdują dzieci ludzi przyjeżdżających do Łodzi z Ukrainy. Dzień Dobra organizowany był m. in. przez parafialny zespół Caritas w Gałkowie Dużym, szkolne koła Caritas w Mileszkach, Bukowcu i w Wiewiórczynie, parafię Miłosierdzia Bożego w Pabianicach, czy uczniów z Będkowa.