Akcje pomocy Ukrainie 6 maja 2022 r.

2022-05-06 6:44
Akcje pomocy Ukrainie. Mecz charytatywny
Autor: parafia św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Rzgowie Akcje pomocy Ukrainie. Mecz charytatywny

Akcje pomocy Ukrainie 6 maja 2022 r.

Mecz charytatywny

Do udziału w meczu charytatywynym "Razem dla Ukrainy" zachęca w ogłoszeniach i na swoim facebookowym profilu parafia św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Rzgowie. Turniej halowej piłki nożnej organizowany jest w hali Gminnego Ośrodka Sportu przy ul. Szkolnej w Rzgowie. Podczas imprezy zbierane będą pieniądze przeznaczone na pomoc dla ukraińskich miast partnerskich Rzgowa: Strożyńca i Czerniowców. Charytatywna impreza sportowa w Rzgowie odbywa się w niedzielę, 8 maja. Początek o godz. 15.00.

Transport żywności

Żywność i środki higieniczne, które mają być wysłane na Ukrainę, prowadziła na przełomie kwietnia i maja parafia Świętej Rodziny w Rokicinach koło Koluszek. Zebrane produkty trafić mają w rejony Ukrainy, w których toczą się walki, a ludzie nie mają dostępu do podstawowych artykułów.

Paczki z Łasku

Podziękowanie ze przygotowanie "Paczek dla Ukrainy" składali wiernym księża z kościoła Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Łasku. Instrukcje przygotowania paczek, zawierające wymiary pudełka, a także listę najpotrzebniejszych artykułów żywnościowych i drobnej chemii gospodarczej parafia wydrukowała i rozkłada pod chórem w kościele. Przygotowywane w ten sposób paczki przekazywane są do Caritas. Poza paczkami wierni z Łasku na pomoc mieszkańcom Ukrainy i gościom z tego kraju przybywającym do Polski cały czas wpłacają pieniądze.