Akcje pomocy Ukrainie 7 marca 2022 r.

2022-03-07 13:38 AK
Akcje pomocy Ukrainie 7 marca 2022 r.
Autor: AK Akcje pomocy Ukrainie 7 marca 2022 r.

Akcje pomocy Ukrainie 7 marca 2022 r.

Pojemniki przy szatni

Do pojemników ustawionych w korytarzu przy szatni w Przedszkolu Sióstr Służebniczek rodzice wkładać mogą artykuły w ramach pomocy uchodźcom z Ukrainy. Przedszkole zbiera żywność: konserwy, gotowe zamknięte hermetycznie potrawy, wszelkie ryże, kasze i mąki, olej, cukier, herbatę, a także żywność dla małych dzieci. Do sąsiedniego pojemnika wkładać można artykuły higieniczne: ręczniki papierowe, pieluchy, papier toaletowy, szampony i płyny do kąpieli, szczoteczki i pasty do zębów. Przedszkole mieści się w budynku przy kościele oo. jezuitów przy ul. Sienkiewicza 60 w Łodzi. Zbierane tam produkty przekazywane są do Punktu Pomocy Charytatywnej Caritas w Łodzi.

Pojadą na Ukrainę

Do środy, 9 marca, bardzo konkretne artykuły dla Ukrainy zbiera parafia św. Jana Pawła II przy ul. Łagiewnickiej 76 w Zgierzu. Potrzebne są przede wszystkim medykamenty, m. in. opatrunki hemostatyczne, bandaże, folie, antyseptyki, żele przeciw oparzeniom, środki przeciwbólowe czy antybiotyki. Dary przyjmowane są po wieczornej Mszy św. o godz. 18.00 w domu parafialnym. Przekazane zostaną zaprzyjaźnionemu z parafią księdzu pracującemu na Ukrainie. Transport ze Zgierza najprawdopodobniej wyruszy w czwartek, 10 marca. Pełna lista potrzebnych artykułów dostępna jest na stronie parafii parafiajp2zgierz.pl albo na jej facebookowym profilu.

Modlitwy o pokój i za ojczyznę

We wtorek, środę i piątek 8, 9 i 11 marca, odprawiane są w kościele oo. jezuitów przy ul. Sienkiewicza 60 w Łodzi Msze święte za ojczyznę i o pokój na świecie, zwłaszcza na Ukrainie. Msze św. odprawiane są rano, o godz. 7.00. W kolejnym tygodniu nabożeństwa w tych samych intencjach sprawowane będą w poniedziałek 14 marca, w środę 16 marca - o godz. 7.00 oraz w czwartek 17 marca o godz. 8.30. Dodatkowa Msza św. w intencji pokoju na Ukrainie odprawiona będzie w sobotę 12 marca o godz. 11.00 w kościele Matki Bożej Fatimskiej przy ul. Kilińskiego 228 w Łodzi.