Akcje pomocy Ukrainie 8 marca 2022 r.

2022-03-08 10:00 AK
Akcje pomocy Ukrainie 8 marca 2022 r.
Autor: Parafia św. Faustyny Kowalskiej Akcje pomocy Ukrainie 8 marca 2022 r.

Akcje pomocy Ukrainie 8 marca 2022 r.

Wsparcie dla Mariupola

Apel o wsparcie paulinów w Mariupolu na wschodzie Ukrainy publikują kolejne łódzkie parafie. Z prośbą o pomoc do łodzian zgłosił się o. Marek Kowalski, pochodzący z łódzkiej parafii katedralnej zakonnik posługujący w Mariupolu. Duchowny podkreśla, że w mieście, będącym ukraińskim odpowiednikiem Jasnej Góry, znajduje się klasztor paulinów z obrazem Czarnej Madonny. Paulini proszą przede wszystkim o post i modlitwę w intencji oblężonego miasta. Można ich także wesprzeć finansowo przekazując pieniądze na konto. Numer rachunku 08 1240 1213 1111 0010 4088 8188 z dopiskiem: na parafię w Mariupolu.

Spowiedź po ukraińsku

Po ukraińsku, ale także w języku białoruskim i rosyjskim wyspowiadać się można w kościele św. Faustyny Kowalskiej przy pl. Niepodległości 1 w Łodzi. Spowiedź możliwa jest w każdy piątek po wieczornej Mszy św, od godz. 19.00 do 21.00. W tym czasie trwa także adoracja Najświętszego Sakramentu. W kościele św. Faustyny Kowalskiej nowym wikarym jest pochodzący z polskiej rodziny w Witebsku ks. Michał Tatarenka.

Uchodźcy na plebanii

Kilkoro osób, uchodźców z Ukrainy, zamieszkało na plebanii kościoła Świętych Archaniołów Gabriela, Rafała i Michała przy ul. Wojska Polskiego 3 w Aleksandrowie Łódzkim. Parafia i parafialna Caritas cały czas włączają się w pomoc uchodźcom, prowadząc zbiórki. Akcje prowadzone są wspólnie z parafią Zesłania Ducha Świętego. Wsparcie dotyczyć ma osób przybywających z Ukrainy do Aleksandrowa Łódzkiego i mieszkańców miasta, którzy przyjmują uchodźców do domów. W parafii można też uzyskać potrzebne informacje o samorządowych punktach pomocy: w Miejskim Centrum Zarządzania Kryzysowego oraz w siedzibie OSP i stanowisku monitoringu miejskiego.