Akcje pomocy Ukrainie 9 maja 2022 r.

2022-05-09 6:24
Akcje pomocy Ukrainie 9 maja 2022 r.
Autor: Caritas Archidiecezji Łódzkiej Akcje pomocy Ukrainie 9 maja 2022 r.

Akcje pomocy Ukrainie 9 maja 2022 r.

Studenci zbierają

Do czwartku, 12 maja, trwa zbiórka darów dla gości z Ukrainy, prowadzona w Duszpasterstwie Akademickim "Piątka" przy ul. Skorupki 5 w Łodzi. Studenci proszą o kasze, ryże, olej, słodycze a także paczkowane dania gotowe i artykuły spożywcze z długim terminem przydatności do spożycia. Poza tym potrzebne są drobne artykuły higieniczne: pasty do zębów, płyny do kąpieli czy szampony.

Odebrali paczki

Żywność, środki higieniczne, drobna chemia gospodarcza czy artykuły dziecięce znalazły się w "Paczkach dla Ukrainy" przygotowywanych przez wiernych z kościoła Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Szydłowie. Do kościoła paczki przynoszone były na przełomie kwietnia i maja, potem z parafii odebrali je przedstawiciele Caritas. Zgodnie z założeniem zawartość paczek ma wspierać bieżącą pomoc dla przebywających na terenie diecezji gości z Ukrainy, albo wysyłana jest na Ukrainę do miejsc, gdzie brakuje wielu podstawowych produktów.

Litania Loretańska

Śpiewem Litanii Loretańskiej wierni z kościoła Matki Bożej Śnieżnej, czyli Akademickiego Kościoła Panien Dominikanek w Piotrkowie Trybunalskim, wypraszają codziennie wstawiennictwo Maryi w modlitwie o pokój na Ukrainie. Nabożeństwa majowe w dni powszednie rozpoczynają się o godz. 18.30, a w niedziele o 19.30. Niezależnie od codziennej modlitwy pomoc Ukrainie można wesprzeć wrzucając pieniądze do skarbonki przy wyjściu z kościoła.