Caritas Archidiecezji Łódzkiej: wyprawka szkolna dla dzieci z Białorusi

2021-12-01 13:04
Caritas Archidiecezji Łódzkiej: wyprawka szkolna dla dzieci z Białorusi
Autor: Adam Kuźmicki Caritas Archidiecezji Łódzkiej: wyprawka szkolna dla dzieci z Białorusi

733 kg przyborów szkolnych pojechały na Białoruś. Szkolne wyprawki w ramach akcji "Tornister pełen uśmiechów" zbierała Caritas Archidiecezji Łódzkiej.

Szkolne wyprawki w parafiach diecezji zbierane były pod koniec wakacji. Od dwóch lat łódzka Caritas współpracuje z Caritas diecezji pińskiej i tam też przybory szkolne miały pojechać. Ze względu na obostrzenia pandemiczne, i sytuację na polsko-białoruskiej granicy transport udało się zorganizować dopiero na początku grudnia. Przybory szkolne, w sumie 500 skompletowanych wyprawek, trafią do dzieci z najuboższych rodzin - zapewnia Tomasz Kopytowski z łódzkiej Caritas.

Bardzo wszystkim dziękujemy za przekazane dary. To naprawdę ważne dla dzieci w diecezji pińskiej. To jest wsparcie dla rodzin, których często nie stać na to, żeby samodzielnie kupić wyprawkę, żeby wyposażyć dzieci w to, co dzieci potrzebują do szkoły. Bardzo konkretne, jak widać w liczbie i w masie, wsparcie wysyłamy na Białoruś, mając nadzieję, że bezpiecznie przekroczy granicę, mimo tego, co dzieje się na granicy. Z tego powodu też tak duże opóźnienie w tej dostawie. Trzymajmy kciuki, módlmy się, żeby księża bezpiecznie przejechali przez granicę. I żeby te wyprawki mogły dotrzeć do dzieci, które na to czekają.

ZOBACZ ZDJĘCIA!!!

Wicedyrektor Caritas diecezji pińskiej, ks. Paweł Mazan, który przyjechał po wyprawki do Łodzi tłumaczył, że przybory szkolne trafią do dzieci za trzy miesiące, na początku drugiego semestru. Tyle trwać będą procedury celne i podatkowe. W sumie dzięki zaangażowaniu wiernych z kilkudziesięciu parafii w diecezji łódzkiej udało się zebrać 7200 sztuk artykułów szkolnych, wycenionych - także na potrzeby służb celnych - na 55 tys. zł.