Jubileuszowa pielgrzymka do Rzymu. Kardynał Konrad Krajewski pomoże grupie bezdomnych pielgrzymów

2022-04-14 7:28 Adam Kuźmicki
Jubileuszowa pielgrzymka do Rzymu. Kardynał Konrad Krajewski pomoże grupie bezdomnych pielgrzymów
Autor: Adam Kuźmicki Jubileuszowa pielgrzymka do Rzymu. Kardynał Konrad Krajewski pomoże grupie bezdomnych pielgrzymów

Kardynał Konrad Krajewski pomoże zorganizować nocleg i wyżywienie w Rzymie dla grupy łódzkich bezdomnych. Bezdomni pod opieką Caritas Archidiecezji Łódzkiej biorą udział w jubileuszowej diecezjalnej pielgrzymce do Rzymu, żeby dziękować za 100-lecie diecezji łódzkiej.

Grupę pielgrzymkową zorganizowała Caritas Archidiecezji Łódzkiej. Wyjazd przygotowywany jest niejako prywatnie, a pomoc organizacyjną na miejscu zadeklarował kard. Konrad Krajewski - wyjaśnia Tomasz Kopytowski, rzecznik łódzkiej Caritas.

16 osób, które reprezentują trzy czy cztery miejsca, w których osoby bezdomne uzyskują pomoc. To są ludzie, podopieczni schroniska dla osób bezdomnych prowadzonego przez Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta. I panowie i panie mieszkający w tych schroniskach. Mężczyźni, którzy na co dzień mieszkają lub związani są z domem Sióstr Misjonarek Miłości w Łodzi. I kilku podopiecznych bezdomnych łódzkiej Caritas. Organizujemy ten wyjazd własnymi siłami. Mamy już zamówiony transport. Na miejscu nocleg i wyżywienie pomoże zorganizować jałmużnik papieski, ks. kardynał Konrad Krajewski.

Udział osób bezdomnych w pielgrzymce do Rzymu to propozycja abpa Grzegorza Rysia. W ten sposób, uważa Tomasz Kopytowski, diecezja łódzka rzeczywiście jest w pełni reprezentowana.

To jest wypełnienie tego pragnienia, które arcybiskup nosił w sercu myśląc o pielgrzymce diecezjalnej. Osoby, które mieszkają na ulicach naszych miast, mieszkają w schroniskach dla bezdomnych, są pełnoprawnymi obywatelami tych miejsc. Są wiernymi archidiecezji łódzkiej. Bardzo dobrze, że będzie okazja, będzie możliwość, żeby mogli pojechać. Dla osób, które nie mają nic, które mieszkają w schroniskach czy noclegowniach, taki wyjazd byłby poza zasięgiem. Więc decyzja, żeby zorganizować taką grupę, żeby zapłacić za ich wyjazd, otwiera drogę do udziału tych osób w jednym z najważniejszych w ostatnich stu latach wydarzeniu naszej diecezji.

Jubileuszowa pielgrzymka do Rzymu, podczas której wierni z diecezji łódzkiej dziękować będą za 100-lecie jej istnienia, trwa od wtorku 26 kwietnia aż do majowego weekendu. Wiele grup pielgrzymkowych jedzie do Rzymu kilka dni wcześniej, żeby odwiedzić także inne miejsca kultu i zobaczyć zabytkowe miasta.