Kongres św. Faustyny. Abp Grzegorz Ryś o głębokim miłosierdziu

2022-09-04 14:10
Kongres św. Faustyny. Abp Grzegorz Ryś o głębokim miłosierdziu
Autor: Adam Kuźmicki Kongres św. Faustyny. Abp Grzegorz Ryś o głębokim miłosierdziu

O miłosierdziu jako działaniu dogłębnym, a nie powierzchownym mówił abp Grzegorz Ryś w kazaniu w kościele św. Faustyny w Łodzi. Niedzielna Msza św. kończyła dwudniowy, trwający od soboty, 3 września, II Łódzki Kongres św. Faustyny, organizowany przez parafię.

Kongres św. Faustyny poświęcony był miłosierdziu. Wcześniej mowa była o miłosiernych czynach, miłosiernym słowie i miłosiernej modlitwie. W kazaniu na zakończenie Kongresu abp Grzegorz Ryś mówił o "dogłębnym miłosierdziu.

Miłosierdzie musi być głębokie, dlatego, że miłosierdzie jest Bożą odpowiedzią na zło. Ze złem nie można się zmagać na poziomie objawów. Nie wystarczy komuś zbić gorączkę. Trzeba się zapytać, co tam jest przyczyną. Gdzie jest źródło choroby. Trzeba dotrzeć do samego dna. Wtedy rzeczywiście człowiek zmaga się ze złem poważnie, po Bożemu, na sposób Chrystusowy. Znacznie łatwiej jest zmieniać struktury niż ludzi. Miłosierdzie sięga w głąb człowieka.

ZOBACZ ZDJĘCIA

Kongres św. Faustyny i niedzielna Msza św. odprawiana przez metropolitę łódzkiego były także zakończeniem obchodów jubileuszu 25-lecia parafii św. Faustyny w Łodzi.

ZOBACZ ZDJĘCIA