Niedzielna zbiórka na wakacje Caritas

2023-05-24 14:42 AK
Niedzielna zbiórka na wakacje Caritas
Autor: Caritas Archidiecezji Łódzkiej Niedzielna zbiórka na wakacje Caritas

Pieniądze na wakacyjne akcje Caritas Archidiecezji Łódzkiej zbierane są w niedzielę 28 maja.

W kościołach całej archidiecezji pojawią się wolontariusze z puszkami, zapowiada Tomasz Kopytowski, dyrektor Caritas w Łodzi.

Zawsze w ostatnią niedzielę maja prosimy wiernych, żeby pomogli nam zebrać fundusze; żeby dzieci mogły przeżyć wakacje, wypocząć, nabrać siły. Dzieci uczestniczące w turnusach rehabilitacyjnych - żeby mogły polepszyć stan swojego zdrowia, czy kondycji fizycznej.

Zbiórka przeznaczona jest na dofinansowanie kolonii w Darłowie, organizację wypoczynku w mieście, czy na zajęcia w świetlicach środowiskowych i domach dziennego pobytu. W tym ostatnim przypadku z wakacyjnej oferty Caritas korzystają nie tylko dzieci, ale także ludzie starsi i samotni. Poza zbiórką do puszek w kościołach akcję można wesprzeć także internetowo, przypomina dyrektor Kopytowski

Każdego, kto nie będzie mógł dotrzeć do kościoła w tę niedzielę i złożyć datku w ten sposób, zapraszamy na stronę internetową Caritas, pod adresem www.caritas.lodz.pl. Poprzez stronę można wpłacić datek na naszą wakacyjną akcję. Można też wpłacić pieniądze tradycyjnym przelewem na rachunek Caritas, z dopiskiem "Wakacyjna akcja Caritas 2023".

Fotorelacje z dotychczasowych letnich akcji Caritas Archidiecezji łódzkiej znaleźć można na jej facebookowym profilu.