Taca na "Dar dla Nowonarodzonego"

2022-12-19 20:16 AK
Taca na Dar dla Nowonarodzonego
Autor: Adam Kuźmicki Taca na "Dar dla Nowonarodzonego"

5 tysięcy złotych na logopedię i dzieci w Libanie zebrali wierni podczas pierwszego dnia "Rekolekcji dla Łodzi". Zgodnie z życzeniem prowadzącego nauki abpa Grzegorza Rysia pieniądze zbierane na tacę przekazywane są na "Dar dla Nowonarodzonego", zbiórki prowadzonej w ramach łódzkiego Orszaku Trzech Króli.

W niedzielę 18 grudnia, w pierwszy dniu rekolekcje, abp Grzegorz Ryś poinformował wiernych, że cała taca zostanie przekazana na "Dar dla Nowonarodzonego", czyli na opłacenie 500-set godzin logopedii dzieciom z zespołem Downa i wsparcie 300 potrzebujących dzieci w Bejrucie. W poniedziałek, w drugim dniu rekolekcji, metropolita dziękował za ofiarność.

Bardzo wam dziękuję za wczorajszą składkę. Z tego, co wiem, to zebraliśmy prawie 5 tys. zł. To jest naprawdę bardzo pięknie. Dzisiaj [poniedziałek] i jutro [wtorek] kontynuujemy tę kolektę na godziny logopedii dla dzieci z zespołem Downa; a więc namawiam was dalej na hojność. Bardzo, bardzo dziękuję. Z tego, co się dowiedziałem, to już mamy na tym koncie 25 tys. zł na te potrzeby. To znaczy, że już połowę z tych zaplanowanych godzin mamy. Ale to ciągle dopiero jest połowa. Dzięki wielkie!

"Rekolekcje dla Łodzi" trwają do wtorku, 20 grudnia. Zbiórka "Dar dla Nowonarodzonego" prowadzona jest już od 6 grudnia. Jej efekty śledzić można w facebookowym profilu "Orszak Trzech Króli w Łodzi".