Ukryte życie parafii 13 marca 2023 r.

2023-03-13 11:38
Ukryte życie parafii 13 marca 2023 r.
Autor: parafia św. Faustyny Kowalskiej w Łasku Ukryte życie parafii 13 marca 2023 r.

Ukryte życie parafii 13 marca 2023 r.

Palemki od ministrantów

Ministranci z kościoła św. Faustyny Kowalskiej w Łasku rozpoczęli już przygotowywanie wielkanocnych palemek. Palemki sprzedawane będą przed świętami Wielkiej Nocy: w niedzielę 26 marca i tydzień później, podczas parafialnych rekolekcji 1 kwietnia, a także w Niedzielę Palmową 2 kwietnia. Pieniądze zebrane podczas sprzedaży palemek ministranci przeznaczyć chcą na wakacyjny wyjazd Liturgicznej Służby Ołtarza.

Świąteczne kartki

Wspólne wykonywanie świątecznych kartek organizuje parafia św. Franciszka z Asyżu w Łodzi. Kartki lub wielkanocne dekoracje do domu przygotowywać mają dzieci z parafii. Spotkanie najmłodszych zaplanowano na piątek, 17 marca, o godz. 18.00 w auli parafialnej.

Dary św. Józefa

Artykuły żywnościowe i środki czystości zbierane są w kościele św. Józefa Oblubieńca na Rudzie w Łodzi. Dary składane w ramach jałmużny wielkopostnej przeznaczone będą do przygotowania paczek dla najbiedniejszych mieszkańców parafii. Wierni chcący przekazać jakieś produkty mogą je składać w kościele przy bocznym ołtarzu obok figury św. Józefa.