Ukryte życie parafii 14 października 2022 r.

2022-10-14 6:20 AK
Ukryte życie parafii 14 października 2022 r.
Autor: Caritas Archidiecezji Łódzkiej Ukryte życie parafii 14 października 2022 r.

Ukryte życie parafii 14 października 2022 r.

30-lecie Domu Samotnej Matki

Obecne mieszkanki i absolwentki Domu Samotnej Matki w Łodzi zaproszone są na uroczystość 30-lecia Domu. Najważniejszym punktem będzie Msza św. w łódzkiej katedrze, sprawowana przez abpa Grzegorza Rysia - zapowiada siostra Magdalena Krawczyk, dyrektor Domu Samotnej Matki.

Centralne obchody uroczystości jubileuszowych odbędą się 17 października. O godz. 12.00 rozpoczną się Mszą św. pod przewodnictwem abpa Grzegorza Rysia. Później dalsza część uroczystości będzie w auli Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi. Można powiedzieć, że nie ma przypadków. ta data, 17 października, jaka została wybrana przez ks. arcybiskupa, zbiega się z Międzynarodowym Dniem Walki z Ubóstwem. To jest ta misja, która jest tożsama z sercem Domu Samotnej Matki, z naszymi działaniami.

Gdzie na kremówki?

Listę parafii w Łodzi i na terenie diecezji łódzkiej, w których rozprowadzane są kremówki papieskie, udostępniła Caritas Archidiecezji Łódzkiej. W niedzielę 16 października, obchodzony jest XXII Dzień Papieski. W rozprowadzanie kremówek zaangażowanych jest około 60 Szkolnych Kół Caritas. Pieniądze zebrane podczas akcji przeznaczone są na wsparcie Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia.

Parafie w Łodzi

1. Chrystusa Króla2. Dobrego Pasterza3. Matki Boskiej Bolesnej4. Matki Boskiej Jasnogórskiej5. Matki Boskiej Zwycięskiej6. Najświętszego Imienia Jezus7. Najświętszego Serca Jezusowego (jezuici)8. Najświętszego Zbawiciela w Łodzi9. Najświętszej Maryi Panny Łaskawej10. Opatrzności Bożej11. Podwyższenia Krzyża Świętego12. Przemienienia Pańskiego13. św. Alberta Chmielowskiego14. Świętego Franciszka15. Świętego Jana Chrzciciela16. Świętego Jana Ewangelisty17. Świętego Maksymiliana Kolbe18. Świętego Stanisława Kostki (katedra)19. Świętego Wojciecha Biskupa Męczennika20. Świętej Doroty Łódź – Mileszki21. Świętej Faustyny22. Świętej Teresy i Świętego Jana Bosko23. Świętej Urszuli24. Trójcy Przenajświętszej25. Zesłania Ducha Świętego

Parafie poza Łodzią

1. Chrystusa Króla w Zgierzu2. Matki Bożej Dobrej Rady w Zgierzu3. Matki Bożej Królowej w Sokolnikach4. Miłosierdzia Bożego w Pabianicach5. Miłosierdzia Bożego w Piotrkowie Trybunalskim6. Najświętszego Serca Jezusa w Tomaszowie Mazowieckim7. Najświętszego Serca Jezusowego w Kurowicach8. Najświętszego Serca Jezusowego w Piotrkowie Trybunalskim9. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Zduńskiej Woli Karsznicach10. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Tomaszowie Mazowieckim11. Najświętszej Maryi Panny Różańcowej w Zgierzu12. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Będkowie13. NMP Różańcowa w Pabianicach14. Podwyższenia Świętego Krzyża w Moszczenicy15. Przemienienia Pańskiego w Dąbrówce Wielkiej16. Świętego Benedykta i Świętej Anny w Srocku17. Świętego Jacka i Świętej Doroty w Piotrkowie Trybunalskim18. Świętego Jakuba Apostoła w Piotrkowie Trybunalskim19. Świętego Jakuba Apostoła w Piotrkowie Trybunalskim20. Świętego Jana Pawła II w Piotrkowie Trybunalskim21. Świętego Jana Pawła II w Zgierzu22. Świętego Krzysztofa w Tuszenie Lesie23. Świętego Mikołaja Biskupa w Gomulinie24. Świętego Stanisława Biskupa i Świętego Mikołaja Biskupa w Borszewicach25. Świętego Witalisa w Tuszynie26. Świętego Wojciecha w Niesułkowie27. Świętej Jadwigi Królowej w Tomaszowie Mazowieckim28. Świętej Katarzyny w Poddębicach29. Świętej Małgorzaty w Chorzęcinie30. Świętej Rodziny w Rokicinach Kolonii31. Trójcy Przenajświętszej w Pabianicach32. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Łasku Kolumnie