Ukryte życie parafii 19 września 2022 r.

2022-09-19 11:16
Ukryte życie parafii 19 września 2022 r.
Autor: Centrum Służby Rodzinie Ukryte życie parafii 19 września 2022 r.

Ukryte życie parafii 19 września 2022 r.

Zapisy na bieg

d pierwszej połowy września można zapisywać się do udziału w biegu NadziejaRUN 2022. Organizowany przez Dom Samotnej Matki im. Stanisławy Leszczyńskiej w Łodzi bieg ma charakter charytatywny i jest elementem obchodów 30-lecia istnienia placówki. Bieg w Lesie Łagiewnickim odbędzie się w sobotę, 8 października. Za udział w biegu trzeba zapłacić 49 zł w przypadku dorosłych i 39 zł w przypadku dzieci. Osobną formą wsparcia jest udział w spacerze z kijkami, a nawet w „biegu wirtualnym”. Pieniądze wpłacane przez uczestników biegu przeznaczone będą na działalność Domu Samotnej Matki. Formularz zapisów i wpłat zamieszczony jest na stronie Centrum Służby Rodzinie.

Izolacja kaplicy

Termoizolacja ścian i dachu budynku kaplicy przy budowanych kościele Zesłania Ducha Świętego w Aleksandrowie Łódzkim to główna część rozpoczętego właśnie remontu. Wybudowany 30 lat temu budynek służy jednocześnie jako kaplica, zaplecze administracyjne parafii i mieszkanie księży. Poza termoizolacją i ociepleniem konieczne jest założenie wentylacji, bo obecnie pomieszczenia są zagrzybione.

Potrzebne słoiki

Półlitrowe i litrowe słoiki potrzebne są w kuchni prowadzonej przez Caritas Archidiecezji Łódzkiej. Słoiki służą do pakowania żywności, która następnie wystawiana jest w lodówce społecznej przy siedzibie Caritas przy ul. Gdańskiej 111 w Łodzi. Słoiki w tym miejscu przyjmowane są w dni powszednie od godz. 8.30 do 16.00.