Ukryte życie parafii 2 czerwca 2023 r.

2023-06-02 11:28
Ukryte życie parafii 2 czerwca 2023 r.
Autor: materiały organizatora Ukryte życie parafii 2 czerwca 2023 r.

Ukryte życie parafii 2 czerwca 2023 r.

Koncert Psalmów

Chór żydowski, chór ewangelicki i chór "4 kultur" wystąpią podczas koncertu organizowanego w kościele Matki Bożej Dobrej Rady w Zgierzu. Koncert Psalmów odbędzie się w niedzielę, 4 czerwca, o godz. 18.30. Chórom towarzyszyć będą flety renesansowe i instrumenty perkusyjne.

Dawny proboszcz

Jubileusz 50-lecia kapłaństwa obchodzi ks. Marek Rzeźnicki. W związku ze złotym jubileuszem duchowny odprawi Mszę św. w kościele św. Jana Chrzciciela na Złotnie w Łodzi, gdzie był niegdyś proboszczem. Liturgia w niedzielę, 4 czerwca rozpocznie się o godz. 17.00.

Podziękowanie za poduszki

Poduszki pod noszone w czasie procesji feretrony podarowała jedna z parafianek. Podziękowanie za dar przekazywane było w kościele Chrystusa Króla Wszechświata w Pabianicach.

Film o św. Faustynie

Film o św. Faustynie Kowalskiej obejrzeć mają dzieci i ich rodzice z Żywego Różańca z parafii Opatrzności Bożej w Łodzi. W sobotę 3 czerwca odbywa się ostatnie przed wakacjami spotkanie koła. Ma ono charakter wyjazdowy, dzieci i rodzice pojadą do łódzkiej katedry. Tam poznają historię świątyni i właśnie obejrzą film.