Ukryte życie parafii 2 sierpnia 2022 r.

2022-08-02 10:09
Ukryte życie parafii 2 sierpnia 2022 r.
Autor: parafia NMP Królowej Polski w Tomaszowie Mazowieckim Ukryte życie parafii 2 sierpnia 2022 r.

Ukryte życie parafii 2 sierpnia 2022 r.

Wandal z nadwagą

Łysiejący mężczyzna z nadwagą zniszczył dwie gabloty ogłoszeniowe na ścianie kościoła Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny przy u. Śląskiej w Piotrkowie Trybunalskim. Pod koniec lipca w nocy przed kościołem grupa trzech mężczyzn i kobieta pili alkohol. Jeden z nich wyłamał drzwiczki gabloty ogłoszeniowej i zniszczył umieszczone tam materiały. Drugą gablotę wyrwał ze ściany, do której była przymocowana. Szkody zostały naprawione, a nagrania zdarzenia z monitoringu przekazane policji. Mimo to księża proszą parafian, jeśli kojarzą wandala, aby przekazali mu, że może zgłosić się do proboszcza i wyrazić skruchę. Wtedy zgłoszenie na policję zostanie wycofane.

Renowacja ławek

Do czasu zakończenia renowacji drewnianej podłogi pod ławkami w dolnym kościele kościoła Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Tomaszowie Mazowieckim do użytku wiernych pozostaje tylko kościół górny. Odprawiane są tam wszystkie Msze św., także te w dni powszednie. Także w górnym kościele odbywa się całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu.

Zamurują wejście

Wejście z lewej strony kancelarii parafialnej przy kościele Matki Bożej Fatimskiej w Łodzi zostanie zamurowane. Wejście jest nieużywane, jego remont wymagałby naprawy schodów i wymiany ościeżnicy. W tym miejscu powstać może nowe pomieszczenie kancelaryjne. Poza tym w kościele budowana jest nowa konstrukcja schodów do sali Jana Pawła II. Wymieniane są też stalowe poręcze przy remontowanych schodach głównych do kościoła oraz przy schodach do kancelarii.