Ukryte życie parafii 24 czerwca 2022 r.

2022-06-24 10:07
Ukryte życie parafii 24 czerwca 2022 r.
Autor: Łódzki Klub Tygodnika Powszechnego Ukryte życie parafii 24 czerwca 2022 r.

Ukryte życie parafii 24 czerwca 2022 r.

Znak pokoju

Można już przekazywać sobie znak pokoju przez podanie ręki - przypominają dominikanie prowadzący łódzką parafię Podwyższenia Krzyża Świętego przy ul. Sienkiewicza. Duchowni wyjaśniają, że w związku z ustaniem większości epidemicznych zagrożeń i zniesieniem restrykcji wierni mogą korzystać z wody święconej przy wejściu i wyjściu z kościoła, mogą przyjmować Komunię Świętą do ust oraz podawać sobie rękę przekazując znak pokoju.

Rekrutacja kleryków

6 lipca rozpoczyna się rekrutacja do Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi. Do tego czasu wszyscy zainteresowani mogą kontaktować się z przełożonymi Seminarium i umawiać na indywidualne rozmowy. Młodzi ludzie czujący powołanie mogą dzwonić pod numer stacjonarny w Łodzi: 664-88-88 od godz. 8.00 do 20.00. Sama rekrutacja w środę 6 lipca polegać będzie na rozmowie kandydata z rektorem, egzaminie i wspólnej modlitwie. Kolejny etap rekrutacji do WSD w Łodzi zaplanowano na 14 września. Listę dokumentów, jakie muszą przygotować kandydaci do Seminarium znaleźć można na stronie wsd.lodz.pl.

Wolność i odpowiedzialność

"Między wolnością a odpowiedzialnością" to tytuł spotkania dyskusyjnego z okazji 15-lecia Klubów Tygodnika Powszechnego. W debacie w łódzkim Wyższym Seminarium Duchownym wezmą udział m. in.: Monika Białkowska, Zbigniew Nosowski, s. Barbara Radzimińska, o. Maciej Biskup, Piotr Mucharski czy Tomasz Terlikowski. Organizatorem jubileuszowego spotkania w sobotę 25 i w niedzielę 26 czerwca jest Łódzki Klub Tygodnika Powszechnego. W sobotę o godz. 17.00 w Kościele Środowisk Twórczych przy ul. Skłodowskiej-Curie w Łodzi Mszę św. dla uczestników debaty odprawi abp łódzki Grzegorz Ryś.